Dogecoin pomaga Ethereum rozwiązać ich największy problem.

Kryptowaluta wzorowana na psie z memu po raz kolejny opotwierdza że nie jest tylko żartem. Stworzony z kaprysu, w 2013 roku, dogecoin nie jest po prostu wciąż w pobliżu, odgrywa kluczową rolę w ciągłym testowaniu co najmniej jednej “poważnej” technologii. W rzeczywistości, w dniu 5 lutego, przełożył się na eksperyment, który z powodzeniem pokazał jeden z bardziej przedsiębiorczych projektów ethereum. W tym dniu, długo oczekiwana technologia truebit skutecznie wysłała dogecoina do testera RENDEBY firmy ethereum, gdzie stał się wyraźnym atutem tego blockchainu. Historycznie pierwsza, transakcja oznaczała ukończenie wieloletniego projektu deweloperów, postrzegana jako krok w kierunku interoperacyjności aktywów kryptograficznych szerzej.

Test ten jest również nazywany “dogethereum bridge”, co oznacza także pierwszą prawdziwą wersję dla truebit, której celem jest rozwiązanie jednego z największych problemów ethereum: skalowalności. Krótko mówiąc, inteligentna platforma kontraktowa nie może teraz obsługiwać wielu użytkowników. Rzeczywiście, ze względu na to, że wszystkie dane ethereum muszą być przechowywane w globalnie rozproszonej bazie danych, wymaga to więcej niż trzy razy więcej danych niż bitcoin, co utrudnia użytkownikom uruchamianie. Chociaż truebit jest mniej znany niż skalowalne rozwiązania, takie jak raiden i sharding, technologia jest być może bardziej ambitna, ponieważ została zaprojektowana do skalowania wszelkiego rodzaju obliczeń ethereum, a nie tylko transakcji. Jest to kluczowe, ponieważ ethereum wystawia się na więcej niż “sprawiedliwą” kryptowalutę finansową.

W dłuższej perspektywie truebit chce skalować wideo, uczenie maszynowe lub po prostu dowolne obliczenia, które można wymyślić, a dogethereum jest jak dotąd pierwszym przypadkiem użycia. Współzałożyciel Truebit Jason Teutsch: “Zbudowaliśmy pierwszą wersję tego, co nazywamy” truebit lite “. Pokazuje, że wszystkie podstawowe elementy truebitu działają, a to dla nas wielki kamień milowy “. 1 milion USD na linii Tworzenie kopii zapasowej historii dogethereum jest interesujące. W szczytowym okresie dogecoinu, projektant Ethereum UX Alex Van de Sande spotkał się z innymi programistami i ustanowił nagrodę, aby zachęcić kogoś do wymyślenia sposobu przesuwać monety z dogecoin do ethereum iz powrotem. Grupa zamknęła fundusze w DAO, rodzaju aplikacji działającej na ethereum, umożliwiającej wydawanie pieniędzy tylko po spełnieniu określonych zasad. W tym przypadku fundusze miały zostać zwolnione tylko wtedy, gdy pięciu liderów DAO zagłosuje, aby to zrobić, podpisując zatwierdzenie ich kluczami prywatnymi ethereum. Ponieważ cena ethereum wzrosła z biegiem lat, inteligentny kontrakt ma dzisiaj wartość około 1,2 miliona dolarów.

Ale nikt dotąd nie otrzymał tej nagrody, przede wszystkim dlatego, że sprawne działanie dogethereum okazało się o wiele trudniejszym zadaniem do rozwiązania, niż się spodziewano, jak zauważył Van de Sande w tweetach opisujących pochodzenie projektu. Sedno problemu polega na tym, że walidacja monety przechodzącej od jednego łańcucha do drugiego – iż powrotem jest zbyt kosztowna – kosztując miliony dolarów w eterze. Aby rozwiązać ten problem, trzeba wykonać tańsze obliczenia na blockchain ethereum. “Ta nagroda rozpoczęło dwu- lub trzyletnią dyskusję o tym, jak najlepiej ją wdrożyć”, powiedziała Sina Habibian, deweloperka specjalizująca się w dobroczynności, dodając: “Dogethereum jest reprezentantem większego problemu, jak prowadzić wielkie obliczenia.” A dogethereum to sposób, w jaki narodził się truebit – pozornie głupi most dla dewelopera i współautora Fundacji Ethereum oraz współautora Christiana Reitwiessnera w projektowaniu warstwy skalowalności na szczycie ethereum. Wielki test Twórcy Truebit mogą jednak zbliżyć się do zdobycia nagrody dogethereum, ponieważ wykonano kilka udanych testów na kopii Rinkeby etchum blockchain.

Jedynym pozostałym krokiem jest wykonanie go na żywo. Truebit zbudował klienta, mniejszą wersję łańcucha blokowego, który niszczy większość historycznych danych, osadzając go w przekaźniku dożów, aby bezpiecznie przenosić monety z łańcucha na łańcuch. Jednak programiści Truebit podkreślali trudny aspekt tego, co osiągnęli, twierdząc, że most dogethereum różni się od zdecentralizowanej wymiany poprzez zamienniki atomowe, a idea ta zyskuje ostatnio na popularności. “Chcemy faktycznie wyciągnąć monety z łańcucha dogecoin blockchain i umieścić je na ethereum w postaci żetonów ERC-20” – wyjaśnił Teutsch. “I być w stanie przenieść je z powrotem.”


REKLAMA