Dlaczego żadna kryptowaluta nie jest doskonała? Zaskakujące wyniki raportu „Weiss Cryptocurrency Outlook”

26 marca Weiss Cryptocurrency Ratings , oddział Weiss Ratings , jedynej na świecie agencji ratingowej dostarczającej oceny kryptowalut, opublikował w marcu 2019 r. Raport „Weiss Cryptocurrency Outlook”, który ma pomóc inwestorom ocenić 122 kryptowaluty za pomocą następujące kryteria oceny: technologia, adaptacja, ryzyko i nagroda. W tym artykule przedstawiamy kilka najciekawszych wyników tego badania.

Agencja ratingowa Weiss Ratings, która została założona w 1971 r., Rozpoczęła objęcie kryptoassetów (żetonów i monet) 24 stycznia 2018 r., Kiedy uruchomiła nową stronę internetową o nazwie Kryptowaluty Weiss. Pomysł polegał na dostarczeniu cotygodniowego raportu, który dał ogólną ocenę każdej kryptowaluty (początkowo tylko 74 zostały pokryte), a także dwóch stopni składowych: klasy „Inwestuj ryzyko / Nagroda” oraz klasy „Technologia / Przyjęcie”. Stopnie wahają się od A + (najlepiej) do F (najgorsze).

Weiss Ratings twierdzi, że te oceny należy interpretować w następujący sposób: 

 • A: „doskonały”
 • B: „dobrze”
 • C: „fair”
 • D: „słaby”
 • E: „bardzo słaby”
 • F: „nieudane” lub „oszustwo”

Oto co oznaczają trzy typy ocen:

Ogólna ocena

Jest to „wszechstronny, zrównoważony przegląd wszystkich czynników, oparty na złożonym algorytmie – a nie średniej ocen poszczególnych komponentów. Dokonując wyboru, inwestorzy powinni skupić się przede wszystkim na tej ogólnej ocenie”. 

Ryzyko inwestycyjne / ocena nagrody

Ryzyko pokazuje, że „potencjalni inwestorzy powinni być świadomi, odzwierciedlając zmienność cen i wielkość ostatnich spadków”, podczas gdy Nagroda wskazuje „potencjał zysku oparty głównie na dynamice cen i ostatnich zwrotach dla inwestorów”. Połączona ocena ryzyka inwestycyjnego i nagrody może być użytecznym narzędziem do krótkoterminowego handlu.

Ocena technologii / adaptacji

Dwa komponenty to Technologia, która analizuje możliwości oprogramowania, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak „poziom anonimowości, wyrafinowanie polityki pieniężnej, możliwości zarządzania, zdolność lub elastyczność w celu ulepszenia kodu, efektywność energetyczna, rozwiązania skalujące, interoperacyjność z innymi blokami”, oraz Adopcja, która uwzględnia takie czynniki, jak rzeczywiste wyniki w świecie rzeczywistym (np. pod względem szybkości transakcji, bezpieczeństwa sieci i decentralizacji górnictwa) oraz deweloper / przedsiębiorstwo / przyjęcie publiczne. Tutaj łączna ocena technologii i przyjęcia może być użytecznym narzędziem do długoterminowego inwestowania.

Kryptowaluty z najlepszym połączeniem technologii i adaptacji Raport Weissa - Tabela 1 - marzec 2019.png

Kryptowaluty o najwyższej ogólnej ocenie Raport Weissa - Tabela 2 - marzec 2019.png

Podsumowanie ocen przyznanych 122 kryptowalutom objętym tym badaniem

 • Żadna z nich nie otrzymał ogólnego ratingu kryptograficznego Weiss w zakresie „A” („pierwotne, ponieważ trendy cen kryptograficznych były stale niekorzystne w ostatnich miesiącach, generując niskie wyniki w zakresie ryzyka i zysku wśród prawie wszystkich kryptowalut”).
 • Cztery udało się uzyskać ogólną ocenę Weiss Crypto dla „B-”; były to Bitcoin (który został uaktualniony z poprzedniej oceny „C +” do „B-” głównie ze względu na szybki wzrost i poprawę sieci Lightning Network), EOS, XRP i Binance Coin (które uzyskały tak wysoki wynik częściowo z powodu do szybkiego wzrostu jego ceny).
 • 27 kryptowalut uzyskało ogólną ocenę kryptograficzną Weissa w zakresie „C”.
 • 75 kryptowalut uzyskało ogólną klasyfikację Weiss Crypto w zakresie „D”.
 • 16 kryptowalut miało ogólną klasyfikację Weiss Crypto w zakresie „E”.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Weiss Cryptocurrency Ratings

źródło : cryptoglobe

REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi