Prezes Deltec Bank: “List opublikowany przez Tether jest autentyczny”

Prezes Deltec Bank & Trust potwierdził, że opublikowany w zeszły czwartek list (udowodadniający, że Tether (USDT) posiada odpowiednie rezerwy USD) jest rzeczywiście “autentyczny”.

1 listopada tego roku Tether ogłosił, iż zawiązał współpracę z Deltec Bank. Aby udowodnić, że jest on wypłacalny (co jest ostatnio tematem licznych dyskusji), zespół opublikował list, który ukazuje 1 831 322 828 USD ulokowane na ich koncie w Deltec.

Po opublikowaniu tego listu różne media próbowały uzyskać komentarz od Deltec Bank. Rzeczniczka banku, Melanie Hutcheson, odmówiła udzielenia jakichkolwiek informacji na ten temat. Jednakże, 3.11 prezes Deltec Bank Jean Chalopin przesłał Coindesk następującą wiadomość:

“List opublikowany przez Tether jest autentyczny.”

Ponadto, w najnowszej wiadomości skierowanej do Coindesk Chalopin powiedział:

“Wiecie, że jesteśmy ograniczeni przez prawo i nasze zasady, aby komentować wszelkie sprawy związane z naszymi klientami, nie wspominając o informowaniu czy mamy klienta, czy nie… […] W niniejszej sprawie, ponieważ Tether opublikował nasz list, jedyne, co mogę zrobić, to potwierdzenie, iż list ten jest autentyczny.”

Wydaje się, że w obliczu ostatnich dyskusji dotyczących USDT jest to dolanie oliwy do ognia. W ostatnim czasie spadki, które dotknęły stablecoina, wywołały niemałą burzę pośród kryptospołeczności.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi