Dash uruchamia tekstową usługę płatności w Wenezueli

Dash Text Wenezuela

Zespół projektowy Dash ogłosił uruchomienie Dash Text – bazującej na wiadomościach SMS usługi transakcyjnej opartej o ich kryptowalutę.

W obliczu hiperinflacji, która wyprała boliwara do wartości bliskiej zeru, Wenezuelczycy coraz częściej wyciągają ręce w kierunku kryptowalut. Jednakże, nie wszyscy obywatele posiadają dostęp do internetu, nie wspominając już o posiadaniu smartfona. Czynniki te od dawna stanowią barierę dla pełnej adaptacji kryptowalut w tak zubożałym kraju. Wydaje się więc, iż Dash Text jest idealnym rozwiązaniem w obliczu takiej sytuacji.

Bradley Zastrow, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Dash Core, opisuje powstanie usługi następująco:

“Wenezuelczycy mieszkający za granicą wysyłają do domu 2 miliardy dolarów w przekazach pieniężnych. Proces ten często trwa zbyt długo i kosztuje zbyt wiele, co czyni go niezwykle problematycznym. Dzięki Dash Text dostarczamy prawdziwe rozwiązania, które rozwiązują prawdziwe problemy. Ludzie potrzebują łatwych i tanich sposobów na przesyłanie pieniędzy do domu […] Dash Text to idealne rozwiązanie, dzięki któremu każdy może stać się częścią rodziny Dash, niezależnie od tego, jaki posiada telefon.”

W fazie beta testów dostęp do usługi otrzymają klienci Movistar i Digitel (najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Wenezueli). W celu rejestracji w usłudze użytkownicy muszą wysłać SMS o treści “DASH” do 22625, a następnie kolejny SMS, tym razem o treści “CREAR”. Stworzą w ten sposób swój portfel Dash. Po wykonaniu wspomnianych czynności użytkownicy będą mogli bezproblemowo wysyłać i odbierać transakcje Dash za pośrednictwem wiadomości SMS. Dla wielu Wenezuelczyków będzie to przełom, gdyż niemalże każdy zyska możliwość skorzystania ze stabilnego środka płatniczego (z pewnością stabilniejszego niż ich rodzima waluta).

Hop!

Przypomnijmy, że w sierpniu Dash zanotował gwałtowny wzrost cen w wyniku udanego impulsu adaptacyjnego w Wenezueli, kiedy to walutę przyjęła spora ilość sklepów detalicznych w całym kraju. Podpisano również umowę z Kripto Mobile, producentem telefonów komórkowych wyposażonych w portfele Dash. Może to w teorii zwiększyć ilość użytkowników Dash o 10 000 miesięcznie.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty