Dania ma ponad 1500 restauracji przyjmujących Bitcoina

Dania Pizza

Zgłodniałeś, ale nie masz nic na koncie? Portfel pusty? Spokojnie (o ile Dania to aktualne miejsce twojego pobytu) – możesz po raz kolejny użyć swoich BTC, by zamówić jedzenie z ponad 1500 restauracji. Wszystko dzięki portalowi hungry.dk.

Dania jest raczej bardziej znana ze swoich wypieków i Wikingów (i ich podbojów). Ten niewielki kraj jednak ma do zaoferowania o wiele więcej niż niektórym się wydaje. Nie ma na świecie zbyt wielu miejsc, które umożliwiają zakup posiłku za Bitcoina.

Duńczyk-kryptowaluciarz może zamówić “papu” bez wychodzenia z domu

W sumie płatności kryptowalutowe to na hungry.dk nic nowego. Po raz pierwszy użytkownicy zyskali taką możliwość w 2014r. (czyli na dobrą sprawę lata świetlne przez eksplozją popularności kryptowalut).

“Od dłuższego czasu akceptujemy Bitcoina jako  środek płatniczy. Zdecydowaliśmy się jednak tymczasowo wyłączyć wspomnianą funkcję w zeszłym roku, ze względu na zbyt długi średni czas transakcji. Problemy rozwiązaliśmy, więc postanowiliśmy ponownie uruchomić kryptopłatności.”

Giganci śpią?

Co raz więcej słyszy się, że tu czy tam akceptowane są płatności kryptowalutowe. Co raz częściej też pada pytanie, kiedy w tym temacie obudzą się “giganci” pokroju Apple, Microsoft czy Amazon.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com