Czym spowodowany jest szalony wzrost cen altcoinów?

Rynek kryptowalut wydaje się odrabiać straty, ponieważ ceny kilku altcoinów wzrosły w ciągu ostatnich kilku tygodni o dwucyfrowe wartości procentowe. Cena BTC, najbardziej dominującej kryptowaluty na świecie, również wydaje się być w trybie odzyskiwania, ponieważ obecnie jest ona wyższa niż 4,1 tys. Dolarów – według danych CryptoCompare .

Zdaniem wybitnego inwestora kryptograficznego  Alexa Krugera, rynek niedźwiedzi kryptowalutowych „już od trzech miesięcy się skończył”. Kruger przewidział również, że jeśli bitcoinowi uda się przełamać 4,2 tys. który rozpoczął się w styczniu 2018 r. ”

Kruger: Niedobry trend może się skończyć, jeśli BTC przekroczy 4200 USD

Kruger wyjaśnił ponadto, że jego oświadczenia dotyczące ceny bitcoinów „nie były wezwaniem”. Wyjaśnił, że ze ściśle technicznego punktu widzenia ruchy cen, które są uważane za „niedźwiedzie” (które zaczęły się na początku 2018 r.), Powinny się zakończyć, jeśli BTC przekroczy 4200 USD.

Tymczasem Crypto Cohort, który zapewnia „pogłębioną analizę rynku kryptowalut”, odnotował w swoim blogu opublikowanym 30 marca, że ​​bitcoin nie zdołał przełamać kluczowych poziomów oporu między 4000 a 4200 USD. To, mimo że bitcoin odnotował ostatnio najwyższy 24-godzinny wolumen obrotu, wynoszący ponad 30 miliardów dolarów, w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

Dominacja na rynku Cap Altcoins rośnie

Dostępne dane pokazują również, że „dominacja rynkowa altcoins” (60 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, z wyjątkiem BTC) stale rośnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ponieważ wzrosła z około 19,5% do około 22%, podała Crypto Cohort. Uznając, że wzrost dominacji altcoinów może wydawać się dość umiarkowany, analiza wskazuje, że „najwyższa dominacja rynkowa dla altcoinów” wynosiła tylko około 26%.

Co więcej, pod koniec 2017 r. I na początku 2018 r. Liczba ta „wahała się od 23 do 26%” – kiedy ceny aktywów cyfrowych zanotowały najwyższe wyniki w historii. Dalsze badanie danych dla 60 najlepszych krypto według kapitalizacji rynkowej, Crypto Cohort wykazało, że 30,4% tych altcoinów „osiągnęło niskie ceny w całym okresie 4Q 2018 i 1Q 2019.

Ruchy Altcoin sugerują „możliwe odwrócenie ogólnego nastroju na rynku”

Warto zauważyć, że w tym samym okresie 58,3% altcoinów „przebiło się” i pozostało powyżej swoich 100-dniowych średnich ruchomych (MA).

Raport grupy crypto market research ujawnił również, że te altcoiny nadal utrzymywały się powyżej krytycznego 100-dniowego MA za „ponad 21 dni”. To, zdaniem Crypto Cohort, jest „znaczące”, ponieważ zasadniczo „stworzyło wyższe dołki od … wskazujące na możliwe odwrócenie ogólnego nastroju na rynku. ”


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com