Czy to koniec FuturoCoin w Polsce?

Czy to koniec FuturoCoin w Polsce?

Czy to koniec FutureNet i FuturoCoin w Polsce?

FuturNet to firma, która rozpoczęła swoją przygodę w 2016 roku. Założycielami są przedsiębiorcy z Polski i Niemiec, Roman Ziemian i Stephan Morgenstern. FutureNet jest portalem społecznościowym działającym w modelu MLM, oferującym możliwość zakupu pakietów reklamowych w programie FutureAdPro, a także zarabiania w zamian za oglądanie reklam i polecanie portalu innym użytkownikom.

Na początku drugiej połowy roku 2017, kiedy to kryptowaluty zyskiwały na popularności, powstał pomysł na stworzenie kryptowaluty. Wreszcze 24 Listopada w Macau (Chiny), oficjalnie zaprezentowano projekt FuturoCoin.

Prezentacja wywołała masę kontrowersji wśród społeczności branżowej, m.in. ze względu na obecność ówczesnego prezesa polskiej giełdy kryptowalut BitBay. Zapewniał, że będą pierwszyą platformą wymiany walut, która wesprze w/w koncept.

Mimo ostrzeżeń, które zostały zamieszczone w 2017 roku, FTO ogłosiło możliwość handlu na polskiej giełdzie w Lipcu 2018 roku. Chwilę przed tym, jak się okazało, trafiła również na rosyjski YoBit.

 

Wielu ostrzegało…

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że na portalach FutureNet i FutureAdPro funkcjonują systemy, które mogą być systemami promocyjnymi typu piramida.

Na ryzykowne inwestycje m.in. w FutureNet i FutureAdPro UOKiK zwracał uwagę konsumentów już w 2017 r. Jednak to nie wszystko… Polskie Stowarzysznie Bitcoin, wystosowało pismo do zarządu spółki BitBay, w celu poinformowania o narastającej fali krytyki ze strony społeczności Bitcoin, w związku z wprowadzeniem FTO do sprzedaży.

Do akcji wkroczyły również portale branżowe oraz ekonomiczne, m.in. Bitcoin.pl, FXMag, Wirtualne Media czy InnPoland. My również pisaliśmy o zagorżeniu. Natomiast największy sprzeciw można zaobserwować ze strony Trading Jam Session, które oficjalnie krytykuję w swoich materiałach działanie całego projektu.

W chwili obecnej toczy się proces między właścicielami FutureNet oraz Rafałem Zaorskim, prezesem spółki Trading Jam Session.

Na temat szczegółow procesu, bedziemy Was informować nie bieżąco!

Handel FTO i na polskich platformach?

Mimo ostrzeżeń, FTO pojawiło się na CoinDeal…

Natomiast krótko po nich, również BitBay…

 

Jedna z giełd obecnia zmieniłą swoją poprzednią decyzję i tymczasowo wstrzymała wypłaty i wpłaty, w walucie FTO. Natomiast nie znamy stanowiska drugiej platofrmy, która umożliwia handel w parach do FuturoCoin- CoinDeal.

Obecnie walutą FTO można handlować na giełdach, które również obsługują w dużej części Polaków, w parach t.j. FTO/PLN; FTO/BTC; FTO/USD czy FTO/EUR….

Z innych stron świata również falami napływają negatywne informację nt. projektu…

Dołączmy się do ostrzeżeń wystosowanych przez UOKiK i odradzamy inwestycję w tego typu projekty, noszące znamiona piramidy finansowej.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty