Czy Enjin Coin stanie się kryptowalutą przyszłości?

Czym jest Enjin Coin?

Enjin to społeczna platforma gier na świecie, która ma ponad 19 milionów użytkowników w ponad 250 000 społeczności graczy.

Enjin Coin (ENJ) to token działający na protokole łańcucha blokowego Ethereum, który został stworzony, aby służyć jako konfigurowalna kryptowaluta dla platform gier. Żetony mogą być używane do handlu wirtualnymi towarami i aktywami na platformie Enjin, oprócz wielu innych funkcji.

Faza przedsprzedażowa Enjin Coin miała miejsce w sierpniu i wrześniu 2017 r., W której zebrano 12 mln USD, a publiczna crowdsale miała miejsce w październiku 2017 r., Przynosząc kolejne 23 mln USD w funduszach.

Jak działa Enjin Coin

Enjin Coin to token oparty na Ethereum stworzony, aby mieć różne przypadki użycia na różnych stronach internetowych i grach online. Jego celem jest stać się monetą używaną przez całą społeczność graczy online i ułatwić transfer wirtualnych aktywów między platformami.

W oficjalnym dokumencie Enjin Coin stwierdza się, że ENJ jest „kryptowalutą (tokenem ERC20) i platformą inteligentnych umów, która daje twórcom gier, twórcom treści i społecznościom gier wymaganą wartość kryptograficzną i narzędzia do wdrażania i zarządzania towarami wirtualnymi”.

Platforma umożliwia użytkownikom wykonywanie następujących zadań:

  • Mintowe przedmioty w grze, waluty i wirtualne tokeny za pomocą ENJ jako waluty macierzystej.
  • Przywróć utworzone przedmioty z powrotem do ENJ.
  • Handel aktywami w grze.
  • Handluj aktywami między różnymi grami i społecznościami.
  • Załóż wirtualny sklep, który akceptuje ENJ i wszystkie niestandardowe monety.

Funkcje

Towary wirtualne

Enjin Coin umożliwia społeczności graczy tworzenie i dystrybucję wirtualnych zasobów. Deweloperzy z różnych platform mogą tworzyć unikalną walutę dla swojej społeczności, używając Enjin Coin jako waluty macierzystej.

Bramki płatności

Enjin Coin SDK ma zintegrowaną zdecentralizowaną bramkę płatności. Brama ułatwia tworzenie dostosowanych wózków, faktur, zwrotów i wielu innych. Istnieje również widżet do akceptowania płatności Enjin Coin i / lub Customized Coin, które mogą być włączone do Twojej witryny.

Jedyna opłata pobierana za każdą transakcję przez bramkę płatności jest niewielką opłatą w Ethereum.

Korzystając z Smart Wallet, możesz ustawić subskrypcję / automatyczne płatności dla gier i stron internetowych wymienionych jako Zaufane platformy.

Inteligentny portfel

Portfel Smart Enjin to miejsce przechowywania wirtualnych towarów z każdej zaufanej platformy. Portfel jest synchronizowany z adresem Ethereum użytkownika.

Z tego miejsca możesz handlować monetami i przedmiotami poza nośnikiem gier do innych inteligentnych portfeli. Portfel umożliwia wysyłanie transakcji za pośrednictwem żądania transakcji, które może zostać zatwierdzone lub odrzucone przez stronę odbierającą. Możesz także ustawić reguły i progi, aby automatycznie blokować niechciane transakcje.

Efinity

Zespół Enjin Coin ogłosił w 2018 r., Że planuje wprowadzić Efinity, rozwiązanie sieciowe zaprojektowane do wydajnego skalowania. Efinity składa się z wielu kanałów gier, w których gra może wykonać dużą liczbę transakcji w tani i szybki sposób.

Inne funkcje

Oprócz wyżej wymienionych funkcji Enjin Coin zawiera również wirtualne sklepy z towarami, usługi subskrypcyjne, escrowy handlowe i system aukcji przedmiotów, serwerów, zespołów i / lub gier.

Enjin Coin (ENJ) Supply

Całkowita podaż jest ustalona na 1 miliard monet Enjin (ENJ), posiadających ponad 760 milionów w obiegu. 80 procent ENJ zostało rozdane uczestnikom crowdsale, a reszta żetonów trafiła do zespołu, doradców i programów motywacyjnych.

Gdy tworzony jest zasób niestandardowy, jego wartość w ENJ jest eliminowana z ekosystemu. Zmniejsza to jego obieg i powinno prowadzić do wzrostu wartości poszczególnych żetonów ENJ.

Gdzie kupić ENJ

ENJ jest przedmiotem obrotu na kilku giełdach kryptograficznych, w tym Binance , Bithumb , Bittrex , Kucoin , UPbit , Ethfinex , HitBTC .

Najczęściej spotykane pary to BTC i ETH, ale ENJ może być również wymieniany na USD i USDT .

Gdzie przechowywać ENJ

ENJ można przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z ERC20. MyEtherWallet to popularny portfel na komputery stacjonarne, a Ledger Nano S to popularna opcja portfela sprzętowego.

Zaleca się korzystanie z oficjalnego Portfela Enjin . Jest kompatybilny z systemami Android i iOS, a także obsługuje BTC, ETH, LTC i wszystkie tokeny ERC20, ERC721 i ERC1155.

Wniosek

Enjin Coin dodaje blockchain do wirtualnego rynku dóbr i gier w nadziei na zapobieganie oszustwom w tej branży, a także zapewnia lepsze wrażenia dla wszystkich graczy.

Ale Enjin wciąż ma przed sobą długą drogę, aby stać się uniwersalną monetą kryptograficzną dla wszystkich platform gier i społeczności.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi