Czym spowodowany jest spadek pozycji BTC na rynkach Darknet?

Nowe badanie Recorded Future wykazało, że Bitcoin traci pozycję jako najważniejsza waluta na rynkach Darknet. Internetowa firma technologiczna przeanalizowała 150 najbardziej aktywnych forów dyskusyjnych, targowisk i nielegalnych dostawców usług i zauważyła, że nastroje społeczności Darknet wobec Bitcoin się zmieniają.

Ekonomia Darknet’u

Darknet to Internet, który wykorzystuje niestandardowe protokoły komunikacyjne i porty, aby nieco utrudnić ujawnienie cyfrowej tożsamości użytkowników. Darknet wymaga od użytkowników specjalnego oprogramowania, z którego najpopularniejszym jest TOR., by połączyć się z Internetem. Jednym z głównych celów korzystania z usługi Darknet jest utrudnienie śledzenia dostawcy informacji i osobie uzyskującej dostęp do informacji. Ze względu na tę funkcję prywatności, Darknet stał się sławny dzięki rynkom Darknet, takim jak Silk Road, które pozwoliły użytkownikom na skuteczne wymienianie czegokolwiek, legalnego lub nielegalnego na rynku przypominającym Amazon. Mówi się, że anonimowy Internet przyciąga również przestępców i osoby zainteresowane działaniami na czarnym rynku.

Zaniedbana sieć

W połowie 2016 roku firma Recorded Future zauważyła, że 150 analizowanych podmiotów wyrażało obawy dotyczące funkcjonalności, użyteczności i bezpieczeństwa Bitcoin w gospodarce Darknet. Chociaż był to względnie niewielki wzrost w porównaniu ze wzrostem zainteresowania Bitcoinem w drugiej połowie 2017 roku, sieć Bitcoin zaczęła być przeciążona ruchem, co skutkowało wyższymi opłatami transakcyjnymi dla użytkowników korzystających z rynków Darknet. W dniu 23 grudnia 2017 r. Opłaty transakcyjne wyniosły 52,18 USD.

Recorded Future ustaliło, że średni rozmiar transakcji w Darknet wynosi 50-300 USD. Jeśli dana osoba próbowała zawrzeć transakcję w dniu 23 grudnia 2017 r. – mogło to mieć miejsce, gdyby opłata za transakcję była droższa niż transakcja. Jeden z członków forum Darknet zamieścił to na forum, z którego korzysta:

“To, co dzieje się w tej chwili, jest niezrozumiałe. Pomimo tego, że korzystałem z zalecanych prowizji, moje transakcje pozostają w toku przez ostatnie trzy dni, a moja praca została sparaliżowana. Drodzy sprzedawcy, prosimy o wdrożenie alternatywnych metod płatności; w przeciwnym razie będę nieaktywny w tym sezonie świątecznym. “

Świąteczny cud

Zaległa kolejka w sieci Bitcoin utrudniała niektórym osobom z podziemia prowadzenie działalności. Transakcje tego użytkownika czekały w kolejce kilka dni na zweryfikowanie. Aby zwalczyć ataki z podwójnymi wydatkami, większość dostawców usług Darknet przyjęła regułę wymagającą trzech potwierdzeń, zanim transakcje zostaną zakończone. Ponieważ transakcja nie może zostać zakończona do momentu potwierdzenia płatności, użytkownik ten został skutecznie zamrożony w prowadzeniu swojej “działalności”.

Chociaż martwił się, że “straci w tym okresie świątecznym”, jego świąteczny cud miał wkrótce nastąpić. Aby walczyć z bujnymi opłatami transakcyjnymi, które rosły codziennie, dostawcy zaczęli akceptować alternatywne opcje płatności. Badanie wykazało, że Litecoin był drugą najpopularniejszą walutą, z 30% wszystkich dostawców akceptujących LTC, a Dash trzecią najpopularniejszą walutą, z 20% wszystkich dostawców akceptujących DASH.

Inne badania Darknet’u

W 2016 roku ekonomista Tuur Demeester był w trakcie badania rynków Darknet. Demeester zwrócił się do r / DarkNetMarkets, aby sprawdzić, czy społeczność może dostarczyć mu statystyki, których szukał: jaki procent transakcji w Darknet przeprowadzono z BTC? Czy DarkCoin był używany i jak często? Ile Bitcoinów wydano w sieci Darknet na zasadzie dziennej / miesięcznej / rocznej? Ale Demeester nie spotkał się z żadnymi użytecznymi odpowiedziami od społeczności.

Przed przystąpieniem Demeester’a do programu, The Digital Citizens Alliance opublikowało tabelę ze statystykami na temat liczby wykazów narkotyków na rynkach Darknet w sierpniu 2014 r., Ale ta tabela nie zawierała żadnych informacji dotyczących cen, obrotów handlowych i preferowanych metod płatności.

Ponadto Nicolas Cristin, profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Informatyki i Inżynierii i Polityki Publicznej na Uniwersytecie Carnegie Mellon (CMU) wraz z Kyle Soską, doktoratem. kandydat w Szkole Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej CMU w 2013 r., przeprowadził badanie w latach 2013-2015, aby uzyskać wsparcie w gospodarce rynkowej Darknet.

Po zamknięciu Jedwabnego Szlaku w październiku 2013 r. Cristin i Soska zauważyli, że jego zamknięcie spowodowało rozwój anonimowych rynków internetowych, które do dziś ewoluują. Cristin i Soska wykorzystali długoterminową analizę pomiarów na 16 różnych rynkach przez ponad dwa lata (2013-2015), aby obliczyć wzrost anonimowego ekosystemu rynku online. W swoich badaniach udokumentowano rodzaje sprzedawanych towarów, efekt – lub brak – wydarzeń o charakterze kontradyktoryjnym, takich jak działania organów ścigania i oszustwa na dużą skalę, dotyczące ogólnej wielkości gospodarki. Obaj uzyskali wgląd w to, w jaki sposób sprzedawcy dywersyfikują i replikują na różnych rynkach oraz w jaki sposób ewoluują praktyki bezpieczeństwa dostawców (np. Adopcja PGP).

Metody płatności ewoluują

Badanie Recorded Futures zakończyło się stwierdzeniem, że wysiłki podejmowane przez dostawców w celu dywersyfikacji akceptowalnych metod płatności na rynkach Darknet będą kontynuowane. Chociaż metody płatności, takie jak Litecoin i Dash, stają się coraz bardziej popularne, firma Recorded Future nadal spodziewa się, że Bitcoin będzie miał miejsce w gospodarce Darknet – tylko o wiele mniejszy udział w rynku niż obecnie. Recorded future ostrzega również, że wraz ze wzrostem popularności w cyfrowych walutach pojawi się coraz więcej złośliwych narzędzi, takich jak oprogramowanie ransomware, które będą próbowały skorzystać dzięki głównym trendom kryptowaluty.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi