Cyclebit – czyli ułatwienie płatności kryptowalutowych tuż za horyzontem

Cyclebit

Faktem jest, że zakupy z wykorzystaniem kryptowalut są na tym etapie rewolucji na rynku finansowym niczym nadzwyczajnie przyjemnym. Kryptowaluty nie są jeszcze powszechnie akceptowane jako wiarygodne środki płatnicze przez znaczną większość przedsiębiorstw. Jednakże Cyclebit wydaje się być dla Europejczyków światełkiem nadziei wyłaniającym się zza horyzontu.

Cyclebit to start-up skupiający się na kryptowalutach, a zwłaszcza na systemach płatności kryptograficznych. Firma przedstawiła ostatnio rozwiązanie płatnicze, dzięki któremu kryptopłatności mogą stać się powszechne dużo wcześniej niż oczekiwano.

Ideą projektu jest umożliwienie sklepom i innym firmom akceptowania płatności kryptowalutowych w znacznie prostszy i łatwiejszy sposób niż dotychczas. Fakt niewiedzy oraz nieakceptowania kryptowalut to problem, który Cyclebit zamierza rozwiązać. Projekt dotarł już do firm w Korei Południowej i Europie, mając na swoim pokładzie ponad 150 firm.

Poprawa komfortu użytkownika

Startup najprawdopodobniej kupił platformę płatniczą Ibox. Ibox odnotowuje roczny obrót w wysokości 1 miliarda dolarów, co głośno i wyraźnie świadczy o jej możliwościach.

Celem Cyclebit jest wykorzystanie systemu Ibox do umożliwienia urządzeniom typu kasy czy terminale przetwarzanie płatności kryptograficznych. Podłączenie się do systemu jest bardzo proste – wystarczy, że sprzedawca zainstaluje na urządzeniu aplikację (dostępną na systemy Android i iOS).

Zdaniem startupu, osiągnięcie ich głównego celu jest możliwe poprzez zwiększenie łatwości korzystania z platformy. Wszystkie zawiłości należy rozwiązywać na zapleczu, podczas gdy użytkownicy korzystają z prostego i łatwego w użyciu interfejsu. Cyclebit twierdzi, że obecne systemy płatności kryptograficznych są tak skomplikowane, że rzeczywiście wyhamowują użytkowników, jednocześnie odstraszając ich od kryptowalut.

Cyclebit pracuje obecnie nad podstawowym produktem, który umożliwi korzystanie z rozmaitych kryptowalut. Ogólny pozytywny odzew wobec inicjatywy projekty, a także jej przyszłościowe perspektywy jasno pokazują, że pomysł Cyclebit może być bardzo pomocny przy stabilizowaniu chwiejnego rynku kryptografii, a co najważniejsze, może stać się jednym z motorów adaptacji kryptowalut.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi