Cryptopia zhakowana – odnotowano “znaczące” straty

Atak na Cryptopia

WAŻNE! Popularna nowozelandzka giełda Cryptopia została zhakowana. Zespół potwierdził naruszenie bezpieczeństwa, wskazując również, że straty są “znaczące”.

Atak hakerski wymusza na giełdzie przeprowadzenie nieplanowych prac konserwacyjnych.

Komunikat Cryptopia
Taki komunikat “wita” użytkowników próbujących zalogować się do giełdy

“Znaczące straty”

Ogłoszenie pojawiło się na twitterowym profilu giełdy wczoraj o godzinie 9:00 (UTC). Zespół poinformował, że odpowiednie agencje rządowe oraz nowozelandzka policja zostały poinformowane i wspólnie pracują nad zbadaniem sprawy. W komunikacie nie uwzględniono wielkości poniesionych strat.

Warto zauważyć, że pierwszy tweet, mówiący o nieplanowanych pracach konserwacyjnych pojawił się 13 stycznia. Brzmiał następująco:

“W tej chwili przeprowadzamy nieplanowane prace konserwacyjne. Pracujemy nad wznowieniem usług tak szybko, jak to możliwe. Będziemy was informowali.”

Jak wynika z nieoficjalnych informacji doszło do transakcji, w wyniku której ponad 19 000 ETH przelano na nieznany adres. Należy zaznaczyć, iż w momencie pisania artykułu 19 000 ETH warte było ponad 2 300 000 dolarów amerykańskich.

Pierwsza w kolejce

Cryptopia jest pierwszą giełdą zhakowaną w 2019 roku. Popularny krypto-influencer, Whale Panda (@WhalePanda) stwierdził, iż istnienie giełdy stało się nieistotnie.

Dodał również, że interesującym faktem jest, iż atak miał miejsce podczas bessy, w trakcie której mniejsze giełdy z trudem starają się “przeżyć”. Dał w ten sposób do zrozumienia, że nie można wykluczyć możliwości “przekrętu” dokonanego wewnątrz firmy.


REKLAMA