Cryptopia – kolejne 180 000$ w ETH skradzione

Cryptopia - Atak hakerski

Po kilku dniach spokoju hakerzy dokonali ponownego ataku na nowozelandzką giełdę Cryptopia. Z 17 000 portfeli skradziono dodatkowe 1675 ETH o łącznej wartości ponad 180 000 USD.

Dane opublikowało przedsiębiorstwo Elementus – firma zajmująca się analizą danych blockchain. Nie jest to dobry znak dla giełdy – jak widać, hakerzy dalej mają znaczną kontrolę nad platformą.

Niestety, to nie zabezpieczanie środków

Początkowo wyglądało to jak przenosiny ocalałych funduszy użytkowników na bezpieczne adresy. Niestety, jak się okazało ETH wysłano na adres wykorzystany przez hakerów już wcześniej. Jak dodaje Elementus:

“Haker posiada klucze prywatne i może w każdej chwili wypłacić środki z dowolnego portfela Cryptopia.”

Oprócz tego, z informacji wynika, iż na niektóre portfele wciąż przysyłane są środki. Oznacza to, że jeszcze nie wszyscy dowiedzieli się o ataku.

“Większość funduszy pochodzi z kopalni kryptowalutowych. Najprawdopodobniej są to zasoby górników, którzy zdecydowali się na automatyczne przesyłanie swoich nagród”

Dużo tego…

Z raportu Elementus opublikowanego w ubiegłym tygodniu wynika, że z portfeli skradziono łącznie ok. 16 000 000 USD w ETH i tokenach ERC-20. Warto zaznaczyć, iż Cryptopia jak dotąd nie ujawniła jakichkolwiek informacji na temat wielkości strat.

22 stycznia nowozelandzka policja wydała oświadczenie dotyczące postępów w sprawie. Jak zaznaczono, śledztwo idzie “w dobrym kierunku”. Na ten moment śledczy podejmują próby zidentyfikowania źródła ataku.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi