#CryptoFlash24

Największy bank Japonii uruchomi własną monetę Blockchain & Crypto MUFG do 2019 roku

Dział inwestycyjny w największym japońskim banku Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), Mitsubishi UFJ planuje w przyszłym roku wypróbować kryptowalutę o nazwie MUFG Coin.

Z aktywami o wartości ponad 2,6 biliona USD, MUFG jest jednym z największych banków na świecie, który przeprowadzi próbę na dużą skalę, która obejmie 100 000 klientów bankowości detalicznej.

Ta waluta umożliwi użytkownikom dokonywanie płatności w sklepach convenience, restauracjach wśród innych sklepów oraz przekazywanie ich na konta innych uczestników.

Lokalne japońskie źródła medialne potwierdziły plany “MUFG Coin”. Akamai Technologies z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest partnerem banku w tym przedsięwzięciu, które współpracuje przy projektowaniu dopuszczonego blockchain.

 

Walmart patentuje kolejną aplikację blockchain

Amerykański gigant handlu detalicznego Walmart złożył szereg patentów dotyczących stosowania blockchain w swoich praktykach biznesowych, a najnowsze informacje dotyczą technologii odsprzedaży produktów, które mogą pomóc w ulepszeniu oferty cyfrowej dla konsumentów.

Najnowszy dokument, wydany w czwartek przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, zawiera szczegóły dotyczące księgi, która będzie używana do śledzenia produktów sprzedawanych przez poszczególne sklepy poszczególnym klientom.

Umożliwi to klientom rejestrację produktów po zakupie, a następnie wybór ceny do odsprzedaży, przy czym innowacyjny system będzie w pełni funkcjonował jako rynek cyfrowy.

 

Każdy ICO potrzebuje Blockchain: Jak porównać deweloperów, usługi i ceny

W dzisiejszych czasach blockchain tworzy dużo szumu i staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, aby włączyć go jako część stosu technologicznego firmy lub jako centralny komponent przyszłej ICO.

Szumy na bok, blockchain to po prostu inny sposób przechowywania danych strukturalnych. Podstawową różnicą jest to, że ma wiele wyjątkowych funkcji w porównaniu z innymi bazami danych. Blockchain to sieć połączonych ze sobą węzłów równorzędnych, które przechowują łańcuch kolejno połączonych bloków danych. Taka architektura jest nazywana “peer-to-peer” i jest absolutnie niezbędna, gdy jeden lub więcej z następujących elementów są obecne w twoim produkcie:

Rozwiązanie opiera się na danych wprowadzonych przez kilka stron – lub kilkaset z nich.

Uczestnicy nie są sobie znani i dlatego nie mają zaufania.

Zakazuje się ingerencji stron trzecich w transakcje.

Dane muszą być przetwarzane w najbezpieczniejszy sposób.

 

Mitsubishi, MUFG Przeprowadzenie udanej płatności pilotowej z Blockchain Major  Tajnego Banku

Kilka ważnych globalnych banków pomyślnie ukończyło test pilotażowy płatności transgranicznych z wykorzystaniem tajnego banku Krungsri (Bank of Ayudhya)

Kurs, przeprowadzony w ‘piaskownicy regulacyjnej’ Banku Tajlandii (BOT), został zrealizowany przez japońską grupę Mitsubishi, ich jednostkę bankową MUFG Bank oraz bank Standard Chartered Singapore.

Test polegał na wysłaniu pieniędzy w ciągu kilku sekund z tajlandzkiej spółki zależnej Mitsubishi Group na rachunek Standard Chartered spółki zależnej Mitsubishi Group z siedzibą w Singapurze, z wykorzystaniem technologii Interroll firmy Kungsri.

Thakorn Piyapan, szef Krungsri Consumer Group oraz Pionu Cyfrowej Bankowości i Innowacji, powiedział o tym, że “transakcja oparta na technologii pomaga zwiększyć płynność finansową swoich spółek zależnych w kierunku większej elastyczności i wydajności”.


REKLAMA