#Cryptoflash24

Obligacje oparte na Blockchain, Banku Światowego

Bank Światowy zlecił utworzenie obligacji typu blockchain za pośrednictwem australijskiego Commonwealth Bank (CBA). Oznacza to bardzo wyraźny ruch niektórych najbardziej wpływowych instytucji finansowych na świecie, aby zaczęły wykorzystywać technologię blockchain do ulepszania swojej oferty. CBA opracowało już system oparty na blockchain, używając prywatnego bloku blokowego Ethereum. Oferowany przez Blockchain nowy instrument dłużny (bond-i) zostanie wyemitowany przez Bank Światowy w Waszyngtonie. Projekt został zainicjowany przez Bank Światowy, który chce wykorzystać technologię blockchain, aby poprawić sposób, w jaki emituje obligacje na całym świecie.  Instytucja emituje około 60 miliardów dolarów obligacji rocznie na zrównoważony rozwój – a bank twierdzi, że celem jest zbadanie wykorzystania technologii blockchain w różnych operacjach. Bond-i został zaprojektowany i opracowany przez Blockchain Center for Excellence firmy CBA Innovation Lab. Departament wcześniej przetestował prototyp obligacji na blockchain w 2017 roku we współpracy z Queensland Treasury.

Blockchain Startup podpisuje MOU z Central Bank of Curaçao i Sint Maarten

Startup Bitt Inc. podpisał Memorandum of Understanding (MOU) z Centralnym Bankiem Curaçao i Sint Maarten (CBCS), aby zbadać możliwość wydania cyfrowego guldena, zgodnie z informacją prasową z 12 sierpnia. Strony podpisały protokół ustaleń w celu opracowania cyfrowej waluty banku centralnego w celu ułatwienia płatności finansowych w ramach unii walutowej Curaçao i Sint Maarten. Zgodnie z zapowiedziami bank chce “zmniejszyć poziom wykorzystania gotówki w unii walutowej” i ułatwić “bezpieczniejsze, bardziej prania brudnych pieniędzy (AML) i zgodne ze standardem” Poznaj swojego klienta “(KYC) transakcje między wyspami.

Uniwersytet w Hongkongu otrzymuje dotację badawczą w wysokości 20 mln USD na systemy płatnicze, Blockchain

Hong Kong University of Science and Technology Business School otrzymał grant na badania naukowe w wysokości 20 milionów USD, aby poprawić możliwości bezpieczeństwa systemów płatności elektronicznych, poinformowała China News 12 sierpnia. Szkoła Biznesu i Biznesu w Hongkongu (HKUST) podobno współpracowała z Uniwersytetem w Hongkongu (HKU), Chińskim Uniwersytetem w Hongkongu (CUHK) i Uniwersytetem Miejskim w Hongkongu (CityU), aby pracować nad Projekt badawczy. Oprócz udoskonalenia elektronicznego systemu zabezpieczeń płatności, strony będą również badać aplikacje technologii blockchain i omawiać możliwość transformacji Hongkongu w globalne centrum technologii finansowej.

Polityczna koalicja lewicy hiszpańskiej proponuje podkomitet do badań Blockchain, krypto

Hiszpańska lewicowa koalicja polityczna Unidos Podemos wezwała państwo do zbadania i wdrożenia korzyści płynących z technologii blockchain. Podemos, utworzony z lewicowych partii Podemos, United Left, Equo i innych, zasugerował, że rząd hiszpański ustanawia podkomitet odpowiedzialny za badanie potencjału technologii blockchain oraz regulacji kryptowalut. Alberto Montero, zastępca politycznego sojuszu, podobno zarejestrował wniosek w izbie niższej wraz z planem projektu. Jednostka skupiona na blockchainie zgromadziłaby administrację publiczną, władze państwowe i urzędników państwowych, a także ekspertów branżowych. Według Montero, inicjatywa ma na celu zbadanie “ogromnego potencjału” technologii blockchaint pod względem redukcji kosztów operacji rządowych i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa transakcji społecznych i gospodarczych.

Technologia Blockchain może sprawić, że zaczniemy zwracać uwagę na reklamy

Jednym z zastosowań technologii blockchain jest to, że nie tylko sprawia, że ​​reklama jest bardziej sprawiedliwa, ale także wydaje się być bardziej widoczna, aby pomóc w walce z tym zjawiskiem ślepoty reklamowej. Jest to interesujące, ponieważ technologia blockchain wydaje się chcieć nam pomóc, ponieważ konsumenci konsumują mniej reklam, ale jednocześnie chcą, abyśmy konsumowali więcej reklam. To ogromny paradoks, ale myślę, że cała branża jest w pewnym sensie. Technologia Blockchain pomaga nam konsumować więcej reklam, jakie chcemy. Kierowanie reklam oparte na danych jest skuteczne, ale często mało znane. Korzystając z technologii blockchain, reklamodawcy mogą tworzyć kampanie reklamowe dla tych, którzy rzeczywiście chcą konsumować reklamy, zazwyczaj za jakąś nagrodę. Wystarczy spojrzeć na projekty takie jak Kind Ads i Brave (Token BAT), aby zobaczyć, w jaki sposób reklama blockchain pomaga celować w ślepotę reklam.


REKLAMA