Muzyczny startup Blockchain zarabia 5,5 miliona dolarów 

Audius, zdecentralizowana platforma udostępniania muzyki należąca do społeczności, zapowiadana jako odpowiedź blockchaina na Soundcloud, ogłosiła pomyślne zakończenie rundy finansowania serii A w wysokości 5,5 miliona dolarów, uruchamiając pierwszy na świecie protokół udostępniania muzyki oparty na blockchain. W dniu 8 sierpnia 2018 r. Ogłoszono, że runda finansowania była prowadzona przez General Catalyst i Lightspeed, z udziałem Kleiner Perkins, Pantera Capital, 122West i Ascolta Ventures.  Platforma ma na celu zakłócenie tradycyjnego modelu usługi udostępniania muzyki, który niektórzy krytykują za postrzegany brak kontroli nad artystami i przejrzystości. Założyciel Ranidu Lankage jest artystą pop-lankijskim, najbardziej znanym ze zdobycia platyny w wieku 19 lat z “Oba Magemai”, hip-hopowym albumem, któremu przypisuje się nową erę syngaleskiej muzyki pop. Po wydaniu jego komercyjnie udanego debiutanckiego albumu w Sony Records, zdecydował się na niezależność, aby zachować kontrolę nad swoją pracą.

“Blockchain powinien starać się, aby nudne rzeczy były bardziej sexy”: Jamie Burke

Burke stwierdził, że aby poprawić sytuację kryptosfery, obecność pieniędzy instytucjonalnych jest naprawdę ważna, ponieważ odgrywa ogromną rolę w budowaniu reputacji danej branży. Zwrócił także uwagę, że pierwsza fala inwestorów w dziedzinie kryptowalut jest dość uparta w kwestii napływu pieniędzy na rynek. Powiedział również, że aby rozwój nastąpił szybciej, uczenie maszynowe musi być integralnym trybem w maszynie kryptowalutowej. Co więcej, dodał, że teorię gier należy stosować do każdego nowego rozwoju, aby uzyskać odpowiednie dywidendy. Według niego zachęta do zachowania się jednostki w dziedzinie kryptowalut zapewni, że nie będą miały miejsca żadne oszukańcze działania w branży. Karanie sprawcy i nałożenie na niego pewnego zakazu handlu było kilkoma innymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez Burke.

Kandydat na gubernatora Jared Polis chce sprowadzić blockchain do Colorado

Przedstawiciel USA Jared Polis (D-Colorado) od pewnego czasu jest fanem kryptowalut. Teraz kandyduje na gubernatora i dodaje na swoją platformę polityczną propozycje dotyczące adopcji i użycia blockchain. Rosnąca liczba kandydatów na stanowiska polityczne w Stanach Zjednoczonych sprawia, że ​​kwestie dotyczące tej technologii są kluczową częścią kampanii. Przedstawiciel USA Jared Polis (D-Colorado) nie jest inny. Był obrońcą kryptowalut od ludzi zarówno w salach Kongresu, jak i poza nim. Polis wspierał regulacje, które wymagałyby od pracowników federalnych ujawnienia posiadanych wirtualnych walut.

Aktualizacja Tron: Blockchain.org, BitTorrent, blokowanie TRX 

Według Tron.Live, Tron uzyskał nazwę domeny Blockchain.org. Planuje stworzyć platformę oferującą “analizę dużych danych, ocenę projektów, wyszukiwanie informacji i inne usługi dla użytkowników w polu blockchain”.
Użytkownik na Reddit zrobił zrzut ekranu reklamy Tron na uTorrent, która jest aplikacją komputerową posiadaną i rozwijaną przez BitTorrent. Tron kupił starszą firmę wymiany plików już w czerwcu za ponad 100 milionów dolarów. Wreszcie Tron oferuje nowe narzędzie pozwalające ludziom monitorować tokeny TRX, które obiecuje zablokować. Aby utrzymać stałe zaopatrzenie w TRX w obieg, Tron twierdzi, że nie dotknie 33,25 miliardów własnych monet przynajmniej do 1 stycznia 2020 roku. Nowy portal na Tronscan.org pokazuje wszystkie 1000 adresów, w których przechowywane są zablokowane tokeny TRX, dając każdemu łatwy sposób na ich monitorowanie.

Turcja opracowała Centrum Blockchain na poziomie krajowym

Jak podaje źródło, w Turcji powstało pierwsze w kraju centrum blockchain na poziomie uniwersyteckim, mające na celu zamknięcie przestrzeni wiedzy blockchain, a także pewne szerokie rozpowszechnienie tej technologii, poinformowała regionalna sieć informacyjna “Daily Sabah” z 3 sierpnia. Stambuł Blockchain i Centrum Innowacji (Blockchainist Center) został otwarty na Bahçeşehir University (BAU). Według dyrektora placówki Bora Erdamar, BlockchainIST przygotowuje się do “jednego z najważniejszych ośrodków badań i rozwoju oraz innowacji w Turcji, w którym badania kliniczne i czasopisma są wytwarzane w nowoczesnych technologiach blockchain”. Erdamar oświadczył, że Turcja może mieć szansę stać się najważniejszym krajem w technologii, która z pewnością “zmieni ludzkość”. Podkreślił znaczenie współpracy zespołowej z innymi ośrodkami akademickimi, organizacjami, a także instytucjami rządu federalnego w celu przeprowadzenia odpowiednich badań blokowych a także zbadać możliwe przypadki użycia.

 


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe