Czy Blockchain naprawdę może zmusić firmy do lepszego zachowania?

Zdajemy sobie już sprawę, że dzięki nieupoważnionemu szyfrowaniu i zdecentralizowanemu systemowi kontroli wzajemnej, gdzie każde działanie jest publicznie rejestrowane, dane firmy są bezpieczniejsze, a wszystkie transakcje są przetwarzane automatycznie. Ale czy to wszystko, czy też blockchain może również służyć do tworzenia nowego systemu, w którym użytkownik jest ważniejszy, a nie  firma? Jedna branża, która jest doskonałym przykładem, ponieważ potencjalnie radykalny wpływ blockchain to reklama internetowa. Firma Adtech, warta 230 miliardów dolarów rocznie, od lat pracuje w cieniu. Cyfrowe giganty, takie jak Google czy Facebook, zbierają nasze dane osobowe, dzieląc się nimi i sprzedając je, nie biorąc pod uwagę prywatności użytkowników.
Jedna firma, która wykorzystała potęgę blockchain, aby utrzymać branżę reklam na wyższym poziomie, to Liberdy. Liberdy stworzył zupełnie nowy, zdecentralizowany ekosystem reklamowy, który stawia na pierwszym miejscu prywatność użytkowników, dając użytkownikowi kontrolę nad tym, jakie dane udostępniać i płacąc za korzystanie z ich danych.

 Ogłoszono konferencję “Blockchain and Digital Currency Conference” w USA i Chinach

Pomimo oficjalnego zakazu sprzedaży nowych tokenów cyfrowych i wstrzymania handlu bitcoinami w Pekinie, Chiny pozostają centrum aktywności w zakresie rozwoju blockchain. Konferencja China Blockchain and Digital Currency2018 w hotelu LAX Marriott w dniu 22 sierpnia 2018 r. Jest organizowana przez Blockchain China Connect, Artisan Business Group, Inc. i współpracuje z FundingPost.com. Konferencja będzie jedyną imprezą poświęconą inwestycjom i finansom chińsko-amerykańskim w branży blockchain i kryptowalut. Oczekuje się, że setki przedsiębiorców typu blockchain, inwestorów, operatorów kopalni bitcoinów, handlowców i prawnych ekspertów podatkowych wezmą w nim udział, a także stworzy doskonałą platformę dla sieci peer-to-peer i eksplorowania możliwości inwestycyjnych, finansowych, biznesowych i współpracy między USA Chinami i innymi.

 Nowe metody Konsensusu mogą rozszerzyć zasięg Blockchain

W ciągu ostatniego roku technologia blockchain zyskała na popularności. Oczekuje się, że do 2025 roku światowy rynek blockchain będzie wart około 12,48 miliarda dolarów. Aby jednak stało się to rzeczywistością, najpierw musimy wymyślić sposób na rozszerzenie zasięgu blockchain. Koncepcja konsensusu jest wbudowana w blockchain i odgrywa dużą rolę w promowaniu przejrzystości kryptowaluty. Wymaganie od użytkowników sprawdzania poprawności transakcji i osiągnięcia konsensusu przed zapisaniem szczegółów w publicznej księdze jest prostym sposobem zapewnienia, że ​​każdy węzeł ma te same informacje i że możliwości oszustwa lub ingerencji są znacznie zmniejszone. Co więcej, zapewnia prostą metodę kryptowalut do zarządzania tworzeniem i przepływem nowych monet, wiążąc je z weryfikacją za pomocą procesu wydobywczego.

 Protokół Enigma: pierwsze rozwiązanie prywatności w Blockchain

Enigma to zdecentralizowany superkomputer zbudowany na blockchain, który uruchamia prywatne obliczenia w sieci, która jest motywowana tokenem ENG. Opracowany na podstawie badań Guy’a Zyskinda w Massachusetts Institute of Technology, Enigma jest pierwszą implementacją obliczeń wielostronnych na blockchain. Chociaż sama technologia jest trudna do wyjaśnienia, możliwości, jakie daje Enigma, są przejżyste. Uproszczoną wersją tego, co może osiągnąć Enigma, jest dzielenie się sekretami bez ujawniania jakichkolwiek informacji osobom postronnym lub zaangażowanym. Typowym przykładem są Alice i Bob, próbujący dowiedzieć się, kto ma więcej pieniędzy na koncie bankowym, nie ujawniając rzeczywistej liczby. To brzmi jak zadanie uproszczone, ale implikacje technologicznego osiągnięcia tego są ogromne. Problemy, które blockchain obiecuje rozwiązać w łańcuchu dostaw, finansach, opiece zdrowotnej i administracji, są niemożliwe bez możliwości ochrony prywatności najważniejszych informacji. Niemal wszystkie nowoczesne instytucje zajmują się prywatnymi informacjami.  Oprócz skalowalności, ochrona danych osobowych jest głównym ograniczeniem przyjęcia przez blockchain. Enigma jako pierwsza pokonuje to ograniczenie.

 Fintech village zwraca uwagę na krypto i Blockchain

Założenie jakiegokolwiek przedsięwzięcia związanego z fintechem w USA wymaga dużych nakładów finansowych. Na szczęście dla Seven Stars Cloud, założyciel firmy Bruno Wu wyrobił sobie nazwisko – i fortunę – dla siebie w sektorze mediów i technologii. Ze względu na swoje ogromne doświadczenie, zamierza uruchomić “Fintech Village”. Ten innowacyjny i oparty na współpracy hub będzie obejmował i wspiera kilka dynamicznie rozwijających się branż. Fintech Village skupi się przede wszystkim na trzech branżach – robotyce, uczeniu maszynowym i inicjatywach związanych z kryptowalutą. Specyficzny rozwój, biorąc pod uwagę niepewność regulacyjną wokół Bitcoin i altcoinów. To innowacyjne centrum o wartości 300 milionów dolarów jest tylko częścią większego planu. Seven Stars Cloud chce także stworzyć fintech college w Hartford Campus. Zostanie to osiągnięte dzięki partnerstwom z kolegiami w celu utworzenia nowego akredytowanego podmiotu.

 


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi