#CryptoFlash24

Czy Bitcoin Cash to jedyny publiczny Blockchain z obecną mocą produkcyjną?

Bitcoin, a ostatnio także ethereum, okazują się szczególnie kłopotliwe. Jest zbyt duży popyt na ich blockchain i niestety nie dość podaży.

Bitcoin planował rozwiązać ten problem za pośrednictwem Lightning Network (LN), która rozpoczęła się w marcu. Ale tylko 40 bitcoinów (270 000 USD) może obecnie dokonywać transakcji w całej sieci lightning. LN ponadto pracuje nad bitcoinem, więc nie jest to w pełni skalowalne rozwiązanie.

Ethereum dąży do takiego pełnego rozwiązania poprzez sharding, casper, Plasma i wiele innych rzeczy, ale główny, sharding, prawdopodobnie nie będzie dostępny przez kolejne dwa lata.

Litecoin próbował działać jako substytut Bitcoina podczas zatorów w grudniu, ale LTC ma również limit 4 MB na dziesięć minut, skutecznie tak samo jak Bitcoin.

Ripple ma pojemność, ale to nie jest publiczny blok blockchain. Ma unikalną listę węzłów, co czyni ją bardziej podobną do dozwolonego łańcucha blockchain, chociaż MIT najwyraźniej uruchamia węzeł Ripple.

Następnie jest ETC, która nie planuje przenieść się do Proof of Stake (PoS). Oznacza to, że nie będą mogli skopiować fragmentu ethereum, więc ETC jest ograniczona do 1,4 miliona transakcji dziennie.

Publiczna presja w zjednoczonej społeczności może być może zmuszająca górników do zwiększenia limitu, ale mogliby powiedzieć, że wskaźniki osierocenia są dwa wysokie, tak jak w ethereum, czyniąc tę ​​publiczną presję nieco mniej zjednoczoną.

 

Blockchain dla IoT: Wielka pomysł spotyka trudne pytania

Jednym z najbardziej ambitnych pomysłów w blockchain jest to, że technologia może umożliwić nie tylko ludziom i firmom bezproblemową transakcję, ale także maszynom.

Gdyby ten scenariusz, po raz pierwszy wyartykułowany kilka lat temu, doszedł do skutku, urządzenia od lodówek po samochody nie tylko zbierałyby i udostępniały dane w ramach powstającego Internetu rzeczy (IoT), ale również byłyby wyposażone w portfele krypto-walut i tożsamości oparte na blockchain.

Możliwości biznesowe z tego fizycznego internetu są ogromne, potencjalnie rozszerzając ekonomię transakcyjną na niegdyś niewyobrażalne sposoby. Samochody samo- kierujące mogą sobie nawzajem zapłacić, np. lodówka wyposażona w czujniki będzie wiedziała, kiedy zaczyna brakować mleka i zapala w sklepie, aby dostarczyć świeże opakowanie.

Ostatnie rozmowy ze specjalistami na skrzyżowaniu blockchain i IoT ujawniają nieporozumienia dotyczące najlepszych sposobów budowania różnych części tak zwanej gospodarki maszynowej, sugerując, że co najmniej następna faza będzie pełna prób i błędów.

 

Najważniejsze role technologii Blockchain

Wielu może nie wierzyć, że technologia blockchain może pomóc w przetrwaniu innych dziedzin życia, wyłączając jego zastosowanie w wynalazku, kodowanie, rozwijanie i tworzenie krypto-walut i tokenów krypto.

Niektóre platformy kryptowalutowe, takie jak ethereum, stellar lumen, Neo, Bitcoin pomogły w rozwoju zdecentralizowanych aplikacji (dApp).

Jednak rosnąca wiedza na temat jej przydatności pozwoliła rządom i innym firmom zobaczyć, w jaki sposób ich zastosowanie może poprawić efektywność ich działalności. Zachęciło to różne rządy do wykorzystywania go w usprawnianiu mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw, które są znane jako MSME.

Są to firmy, które nie wymagają dużego kapitału w tworzeniu i są głównymi pracodawcami na wszystkich poziomach pracy, takich jak niewykwalifikowani, wykwalifikowani i wykwalifikowani pracownicy. Dlatego rządy robią wszystko, aby zapewnić im sukces.

 

Pięciu najlepszych odkrywców Blockchain

Przeglądarki Blockchain przeszli długą drogę od początków bitcoina. Na początku ich nie było. Następnie były podstawowe, które pozwoliły użytkownikom na wyszukiwanie konkretnych adresów lub transakcji portfela. Szybko do przodu do dnia dzisiejszego i jesteśmy obdarzeni ich mnóstwem, których można używać do wydobywania wszelkiego rodzaju danych z wielu bloków blokowych, w tym ukrytych wiadomości, wysokości bloków i bogatych list. Jako gigantyczne publiczne bazy danych, blockchainy, ze swej natury, są przeznaczone do eksploracji. Minęło trochę czasu, zanim opracowano interfejsy, które ułatwiają takie eksploracje. Właściciele krypto-walut tradycyjnie używali przeglądarek blockchain do sprawdzania postępu transakcji, którą wysyłają lub odbierają, lub sprawdzania salda określonego adresu, ale przypadki użycia tych narzędzi nie kończą się na tym. Bogate w funkcje przeglądarki Blockchain służą jako “Google” krypto-walut, ujawniając wszelkiego rodzaju ukryte lub trudno dostępne dane.


REKLAMA