#CryptoFlash24

Malta wprowadza ramy krypto-prawne

Malta, która szybko pozycjonuje się jako jedno z czołowych miejsc w biznesie kryptowalutowym, podpisała trzy akty prawne zapewniające pełne ramy prawne dla biznesu związanego z krypto i technologii rozproszonego ledgera (DLT).

Premier kraju z dumą napisał na Twitterze, że jego kraj będzie liderem rynku w tym nowym sektorze. Wysiłki mające na celu przyciągnięcie nowej gospodarki cyfrowej wydają się opłacalne, z dwoma dużymi giełdami kryptowalut, Binance i Okex, otwierającymi tam operacje.

“Operatorzy obawiają się, że pewnego dnia rząd w tym konkretnym prawodawstwie powie im, że nie są one zgodne z prawem – mimo że obecnie istnieje bardzo mało praw. Stwarza to niepewność prawną i chcieliśmy to zmienić “, stwierdził młodszy minister finansów Silvio Schembri.

Zgodnie z raportem Nasdaq, ustawa Malta Digital Innovation Authority Act sformalizuje ramy prawne dla branży blockchain i krypto-walut. Ustanawia Maltański Urząd ds. Innowacji Cyfrowej (MDIA), który będzie działał jako organem regulacyjnym w tej branży. Wspomniany organ regulacyjny będzie miał Radę Gubernatorów, której przewodniczyć będzie CEO. Stephen McCarthy został uznany za pierwszego szefa MDIA, jak donosi “Times of Malta”.

 

Asian Telecoms Dołącza do globalnego konsorcjum, aby stworzyć ekosystem Blockchain nowej generacji

Grupa ASEAN i południowoazjatyccy operatorzy telekomunikacyjni dołączyłi do globalnego konsorcjum, aby wspólnie zbadać, w jaki sposób mogą wspólnie pracować nad budową platformy blockchain i ekosystemu cross-carrier nowej generacji.

Konsorcjum CBSG zostało uruchomione we wrześniu ubiegłego roku przez amerykańską firmę TBCASoft, Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, w celu współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi na całym świecie w celu opracowania innowacyjnej platformy zaprojektowanej specjalnie dla tej branży. Oparty na Japonii SoftBank Corp., Far EasTone Telecommunications Co., Ltd. (Far EonTone) z siedzibą w Tajlandii oraz Sprint Corporation z siedzibą w USA (Sprint) byli członkami założycielami konsorcjum.

Grupa chce zapewnić przemysłowi telekomunikacyjnemu i konsumentom bezpieczeństwo globalnego systemu płatności cyfrowych, identyfikacji osobistej, rozliczeń i rozliczeń, aplikacji IoT i innych usług dzięki wykorzystaniu technologii blockchain.

 

Facebook zmienia strukturę, by dalej komplementować badania Blockchain

Doniesienia z dzisiejszego raportu sugerują, że serwis społecznościowy Facebook zapoczątkował poważne zmiany strukturalne, aby ulepszyć swój nowy projekt badawczy blockchain. Teraz wiemy, że Facebook ustanowił grupę roboczą ds. Badań blokowych w celu zbadania i zbadania implikacji technologii blockchain zarówno na Facebooku, jak iw szerszej społeczności. Ważne jest, aby Facebook przeprowadzał takie badania, jeśli chcą wyprzedzić ten trend. Technologia Blockchain ma wielkie implikacje dla mediów społecznościowych i dlatego jest to coś, z czym Facebook musi być na bieżąco.

Wyznaczając nowe przywództwo, Facebook zapewnia, że ​​ten zespół badawczy będzie działać przez długi czas. Co ważne, Cheng będzie odpowiedzialny za kierowanie projektem badawczym do tego, który jak możemy sobie wyobrażać, będzie to zespół programistów. W przeciwieństwie do wielu projektów badawczych blockchain, które po prostu wykonują badania i raportują na ten temat, możemy jedynie oczekiwać, że Facebook będzie wykorzystywał ten zespół do budowania produktu z użyciem blockchain, ale ten produkt jest jeszcze nieznany.

 

Blockchain, ma osiągnąć szerokie zastosowanie w wielu chińskich branżach w ciągu trzech lat – MIIT Institut

Oczekuje się, że przyjęcie technologii blockchain w wielu sektorach chińskiej gospodarki przyspieszy w ciągu najbliższych trzech lat, twierdzi Yu Jianing, szef Ministerstwa Przemysłu i Technologii Przemysłowej Instytutu Ekonomiki Przemysłowej.

W końcu marca 2018 roku w kraju istniało 456 firm technologicznych typu blockchain, tworząc kompletny łańcuch przemysłowy, obejmujący produkcję sprzętu, usługi platformy, usługi bezpieczeństwa, usługi aplikacji technologii przemysłowej, inwestycje i finansowanie, media i zasoby ludzkie, zgodnie z raporte, chińskiej oficjalnej agencji prasowej Xinhua.

Blockchain ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki ludzie i organizacje wchodzą w interakcje, sposób, w jaki przedsiębiorstwa współpracują ze sobą, przejrzystość procesów i danych, a ostatecznie wydajność i trwałość naszej gospodarki. Może być wykorzystywany w całym łańcuchu wartości, przynosząc korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i konsumentom. “


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe