#CryptoFlash24

 

16.05.2017

Współzałożyciel Binance odrzuca plotki o planach firmy na zbudowanie Blockchainowego państwa na prywatnej wyspie

Współzałożyciel krypto giełdy Binance He Yi odrzucił plotki chińskiej platformy mediów fintech, że jego firma opracowała tak zwany “Plan Genesis”. Plan podobno polegał na zbudowaniu własnego kraju Binance’a opartego na blockchain na prywatnej wyspie.

“Yibencaijing”, podobno ciesząca się dobrą reputacją platforma, cytowała “źródła informacji poufnych, które znają tę sprawę”, aby potwierdzić jej historię. Źródła twierdzą, że firma już kupiła wyspę i ma ekscytujące plany wypróbowania bezprecedensowych aplikacji blockchain w ‘krypto-paradise’ królestwie, w którym kryptowaluty będą prawnym środkiem płatniczym.

Podobny do Yibencaijing artykuł sugeruje, że Binance był ścigany przez chińskie, i japońskie władze, dręczony przez firmę VC Sequoia, i zmuszony do szukania wytchnienia w schronieniu na Malcie, co być może prawdziwą inspiracją dla tej plotki .

 

Streamr ogłasza partnerstwo Blockchain z Nokią

Platforma danych Blockchain Streamr współpracuje z fińskim gigantem telekomunikacyjnym Nokia, aby umożliwić klientom mobilnym zarabianie na danych użytkownika i dokonywanie zakupów.

Dyrektor naczelny Henri Pihkala ogłosił partnerstwo na konferencji Consensus w środę, jednocześnie uruchamiając na żywo swój rynek danych w czasie rzeczywistym, za pomocą którego użytkownicy mogą dostarczać i subskrybować strumienie danych w czasie rzeczywistym.

Partnerstwo z Nokią będzie postrzegać stacje bazowe Kuha Nokii w integracji z rynkiem danych Streamr, pozwalając klientom firmy Nokia zarabiać na swoich danych użytkownika i kupować strumienie z urządzeń ‘Internet of Things’.

 

Amazon wchodzi w partnerstwo z Kaleido, aby zapewnić użytkownikom AWS ‘dostępną’ platformę Blockchain

Głównym celem jest zapewnienie klientom Amazon bezproblemowego przenoszenia usług na blockchain. Start-up, który został uruchomiony tego samego dnia, zostanie zlecony podwykonawcom, aby pomóc Amazon Web Services (AWS), firmie zależnej firmy technologicznej zajmującej się przetwarzaniem danych w chmurze, aby wdrożyć technologie księgi głównej.

Jest to największy krok Amazona do przyjęcia blockchain. Kaleido jest także pierwszym rozwiązaniem typu blockchain SaaS dostępnym na rynku AWS Marketplace, a jego celem jest ułatwienie klientom AWS integracji ich projektów z innymi rozwiązaniami AWS, takimi jak Amazon Storage Service (Amazon S3), Amazon Virtual Private Cloud (Amazon VPC), Amazon Athena, Amazon CloudWatch i Amazon EMR, żeby wymienić tylko kilka.

 

Cambridge Blockchain kończy finansowanie serii A dzięki pomocy Foxconn

Giganci technologii zwracają szczególną uwagę na kryptowaluty i blockchain. Jest to pozytywny rozwój dla obu branż. Fuzja kapitału podwyższonego ryzyka firmy Foxconn dokonuje obecnie strategicznych inwestycji w startupy typu blockchain. Ich niedawny wkład był częścią 7-miesięcznej serii A od Cambridge Blockchain. Ta firma koncentruje się na zgodności z przepisami poprzez DLT.

To nie pierwszy raz, gdy startup kończy rundę finansowania. Finansowanie tej serii jest kombinacją konwersji istniejącego długu i napływu nowego kapitału. Biorąc pod uwagę 9 mln $, Cambridge Blockchain jest na dobrej drodze do sukcesu. Grupa Digital Currency Group i Partech Ventures wzięły również udział w tej ostatniej inwestycji. Dzięki tym pieniądzom startup stara się wzmocnić oprogramowanie do zarządzania danymi przedsiębiorstwa.


REKLAMA