#CryptoFlash24

Ekscytujące nowe ulepszenia Ethereum Blockchain w rozwoju

Podczas Ethereum Core Devs Meeting 40, 15 czerwca, guru Ethereum Vitalik Buterin omówił pewne możliwe ulepszenia Ethereum z udziałem Caspera i shardingu.

Aktualizacja zastępuje proponowany Casper FFG wersją o nazwie Casper v2. Casper v2 działałby na łańcuchu nawigacyjnym połączonym z głównym łańcuchem. Utrzymanie komponentu “proof-of-stake” (PoS) oddzielnie od głównego łańcucha pozwala na mniej inwazyjny rozwój, a użytkownicy będą mogli tworzyć własne reguły głosowania, a także reguły dotyczące przemieszczania bloków – i sposobu dodawania bloków – wszystko to bez martwienia się o to, jak przetwarzane są inne transakcje. W pewnym momencie funkcja shardingu byłaby również włączona w łańcuchu nawigacyjnym i działałaby zgodnie z algorytmem Consensus PoS, który zapewnia Casper. Ten rozwój ułatwiłby przejście do pełnego Po i zablokowanie implementacji w głównym łańcuchu, ponieważ fragmentacja może być wbudowana w Casper v2.

 

Przewodniczący koreańskiego giganta gier przewiduje wykorzystanie Blockchain w “wszystkich dziedzinach” w przyszłości

Prezes Netmarble, jednej z największych południowokoreańskich firm zajmujących się grami, uważa, że ​​technologia blockchain wkrótce zostanie zastosowana we wszystkich branżach.

Podczas 9. Dorocznego Forum Strategii, które odbyło się w Seulu, przewodniczący Bang Joon-hyuk odpowiedział na pytanie studenta college’u o przyszłość blockchainu i biznesu z optymistyczną prognozą wykorzystania blockchaina:

“Blockchain z obiektywnością, niezawodnością i bezpieczeństwem będzie stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu w przyszłości”

Zapytany, czy obecna popularność blockchaina jest bańka, przewodniczący powiedział że nie jest bańką, ponieważ są ludzie, którzy zainwestowali w Bitcoin. To bańka dla tych, którzy nie wiedzą, ale szansa dla tych, którzy wiedzą.

 

Łamanie statusu Quo w edukacji zaczyna się od Blockchaina

Świat się nie zatrzymuje, on ewoluuje! Czy dotyczy to również sektora edukacji? Wygląda na to, że instytucje państwowe zachowują się tak samo, jak od czasów średniowiecza, i że platformy e-learningowe są teraz podobne do tych, które mieliśmy w latach 90-tych. Miguel Caballero, dyrektor generalny Tutellus, dostrzegł tę szansę i zebrał oddany zespół z tą samą wizją, aby stworzyć prawdziwe narzędzie, które zmniejsza przepaść między bezrobociem a edukacją.

 

Samochody z blockchain? Czemu nie

Cryptocurrency-Sprint, czwarty co do wielkości operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, ogłosił partnerstwo z startupem NXM w blockchain. Firmy łączą wysiłki, by uruchomić platformę 5G, która będzie wykorzystywać blockchain do ulepszania funkcji kierowcy. Sprint dołącza do takich firm jak Volkswagen (za pośrednictwem IOTA) i Porsche w poszukiwaniu sposobów na zintegrowanie protokołu blockchain upowszechnianego przez krypto-walutę w ulepszoną funkcję pojazdu.

Nieuchronnie zapowiedź sprintu wspierającego blockchain przyniesie zarówno zwolenników, jak i krytyków krypto-walut. Powszechnym refrenem wśród entuzjastów technologii – ale nie inwestorów – jest odrębna wartość blockchain jako innowacji napędzającej nowy przemysł, a także korygowania istniejących nieefektywności. Jednak zwolennicy blockchainu również szybko wskazują na brak prawdziwego celu kryptowalut, a zamiast tego widzą monety jako spekulacyjne towary napędzane, które uczyniły garstkę inwestorów astronomicznie bogatymi, pozostawiając resztę rynku w grze nadrabiania zaległości. Ci przeciwnicy, raz po raz, sprawdzają się tylko w połowie. Krypto w ogóle-nie udało się sprostać początkowemu entuzjazmowi i oczekiwaniom opisane przez większość ostatniej dekady. Ale waluty również należą do typowej wykładniczej mapy drogowej, wspólnej dla wszystkich przełomowych technologii, od Internetu do drukarek 3D. Skala czasu niezbędna do powszechnej akceptacji i przyjęcia jest z natury rzeczy trudna do przewidzenia pod względem czasu, ale jest to proces znany podczas badania etapowego.


REKLAMA