#CryptoFlash24

Luka w systemie EOS doprowadzi do zhackowania giełdy prognozuje Cornell

Sieć EOS prawie nie przetworzyła swoich pierwszych bloków, ale jeden z badaczy blockchain już przewiduje, że jak dotąd nieodkryta luka w nowej bazie kodu kryptowaluty doprowadzi do “potężnego włamania do giełd” w najbliższej przyszłości.

Cornell Emin Gün Sirer, zapowiedział, że EOS, który został wydany w zeszłym tygodniu po całorocznym przygotowaniu, które zebrało ponad 4 miliardy dolarów, będzie główną przyczyną znacznej hackowania wymiany kryptowalut w pewnym momencie następnego roku kalendarzowego.

Wyjaśniając, że ta prognoza nie jest oparta na konkretnej luce, którą zidentyfikował lub uważa za ukrytą w kodzie źródłowym EOS, argumentował, że taki exploit jest prawdopodobnie nieunikniony, biorąc pod uwagę sposób, w jaki programiści “radzą sobie z krytycznymi błędami bezpieczeństwa”.

 

NEO zasadniczo różni się od Bitcoina [BTC] – Malcolma Leridera

Malcolm Lerider, starszy kierownik ds. Badań i rozwoju, NEO Blockchain, napisał o tym, w jaki sposób wierzy, że blockchain NEO rozwiązuje pewne problemy związane z inteligentnymi kontraktami, których pierwotny blockchain Bitcoin nie był w stanie. Bitcoin to elektroniczny system peer-to-peer. Działa tak, jak został zaprojektowany, ale kiedy technologia blockchain jest zintegrowana z działaniem głównych graczy finansowych i technologicznych, pojawiają się pewne problemy.

Algorytm Proof of Work [PoS] może być również wykorzystany do napisania kompletnych aplikacji Turinga, jednak ten algorytm został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu Bitcoina. Wprowadzono nowy rodzaj algorytmu o nazwie Proof of Stake [PoS], ponieważ programiści mieli trudności z używaniem tych samych protokołów w swoich aplikacjach. To nie wykorzystuje mocy hash, ale raczej używa żetonu, oszczędzając w ten sposób energię i zapobiegając 51% atakoma.

 

Mad Money twierdzi, że Bitcoin i Blockchain mają wpływ na zapasy bankowe

Jim Cramer, powiedział, że technologie takie jak Bitcoin i PayPal wywierają presję na bankach, mimo że Rezerwa Federalna ogłasza wzrost stóp procentowych.

Kilka możliwych odpowiedzi

Jim Cramer, gospodarz gry Mad Money rozmawiał w zeszły piątek w CNBC, gdzie próbował dowiedzieć się, dlaczego bankowe akcje zawiodły. Kilka z jego rozważań zawierało fakt, że wnioski o hipotekę spadają, a Federalni nie ujawnili jeszcze swojej determinacji w zakresie zapasów od JPMorgan Chase i Goldman Sachs.

Co ciekawe, poglądy Cramera pojawiają się w czasach, gdy Bitcoin ostatnio zmaga się z jego ceną. W momencie publikacji cyfrowa waluta numer jeden jest wyceniana na 6470 USD, według CoinMarketCap. W ubiegłą środę spadła poniżej 6300 USD. Mimo niewielkiego wzrostu, wciąż czeka nas długa droga, aby osiągnąć przewidywane 60 000 USD.

 

Port lotniczy w Brukseli wprowadza aplikację Blockchain na platformie BRUcloud

Lotnisko ogłosiła w zeszłym tygodniu uruchomienie aplikacji opartej na blockchain. System jest częścią BRUcloud, otwartej platformy wymiany danych, która może być używana do tworzenia różnych aplikacji. Aplikacja blockchain pomoże śledzić ruch ładunków od handlarzy i będzie integrować się z nadchodzącymi i istniejącymi aplikacjami, takimi jak aplikacja do rezerwowania miejsc.

W przeciwieństwie do innych systemów społeczności towarowych, które koncentrują się na cyfryzacji komunikacji między stronami, platforma BRUcloud skoncentruje się na udostępnianiu danych w środowisku chmurowym.

Luc Jacobs, szef operacji DHL w Belgii i Luksemburgu, powiedział, że firma była zainteresowana narzędziami i aplikacją, które gwarantują widoczność łańcucha dostaw.


REKLAMA