#CryptoFlash24

Blockchain musi przystosować się do budowania zaufania

W miarę, jak rzeczy zwiększają łączność i inteligencję, tak samo nasze zapotrzebowanie na nie będzie autonomicznie tworzyć sieci, wymieniać informacje i koordynować działania na naszych zachowaniach.

Kiedy zamawiamy na przykład artykuł z ubraniami online, pośrednio nawołujemy m.in. do projektanta mody, dostawców surowców, firm logistycznych, celnych, dystrybutora, importera, kupującego, systemu zarządzania zapasami, zarządzania klientami system, bank, system zarządzania witryną w celu lokowania produktu i ustalania cen, sprzedawcę i dostawcę ostatniej mili.

Blockchain – lub ogólnie technologia rozproszonej księgowości – daje nadzieję na wyrażanie i budowanie wspólnego zaufania do informacji tworzonych i wymienianych przez Rzeczy: niezmienny dziennik wydarzeń, który jest łańcuchem blokowym, zapewnia środki do autorytatywnego ustalenia pochodzenia informacji; rejestrować i egzekwować zasady dostępu do informacji; oraz niezależne działanie w oparciu o “inteligentne kontrakty”.

 

Zastępca gubernatora rosyjskiego banku centralnego: technologia Blockchain nadal potrzebuje “dojrzeć”

Pierwszy zastępca gubernatora rosyjskiego banku centralnego Olga Skorobogatowa powiedziała, że ​​technologia blockchain nie jest jeszcze “dojrzała” na tyle, by wykorzystać ją na skalę przemysłową, donosi lokalny magazyn prasowy Prime, 26 maja.

Podczas dyskusji na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu Skorobogatova zasugerowała, że ​​nowo powstająca technologia wciąż wymaga ulepszeń. Według niej technologia ta nie została jeszcze zastosowana na skalę przemysłową, z wyjątkiem wykorzystania jej do kryptowalut, takich jak Bitcoin. Zastępca gubernatora skupił się na bezpieczeństwie i skalowalności jako kluczowych kwestiach, które wciąż wymagają rozwiązania, zanim rozpocznie się wdrożenie na skalę przemysłową.

 

„Blockchain i GDPR są możliwe.”

Technologia Blockchain przynosi wiele korzyści, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i zaufanie. Atrybut nieodwracalności czyni blockchain idealnym narzędziem do rozwiązywania sporów i przejrzystości. Na pierwszy rzut oka ta funkcja powoduje, że każdy blockchain, publiczny lub prywatny, jest niezgodny z GDPR: po prostu nie da się usunąć ani zmienić danych, gdy jest już w łańcuchu.

Jednym z proponowanych rozwiązań jest przechowywanie zaszyfrowanych danych w łańcuchu bloków. Jeśli klucz szyfrowania zostanie zniszczony, dane staną się niedostępne. Niestety, prawo do bycia zapomnianym wymaga usunięcia danych, a nie tylko ich niedostępności.

Podczas odtwarzania blockchain nie ma potrzeby posiadania kopii danych osobowych. Organizacja może zweryfikować, czy dokonała KYC z powodu zdarzenia zatwierdzającego na blockchain z jego podpisem.

 

Kochasz kasyna? Zobacz platformę blockchain U Run It do gier hazardowych

Hazard, jeden z największych przemysłów na świecie, jest gotowy na innowacje. W 2017 roku rynek gier hazardowych online wyniósł 47,7 miliarda dolarów, a do 2022 roku ma osiągnąć imponujące 81 miliardów dolarów. A jednak przemysł jest nękany przez liczne nieefektywności wynikające z przestarzałego modelu biznesowego, który nie jest w stanie zaspokoić wymagań współczesnych klientów kasyn .

U Run Obraca zasady działania kasyn do góry nogami, oferując całkowicie nową koncepcję: platformę do gier zarządzaną przez graczy, którzy obsługują wszystkie gry, w tym stoły do ​​gry, pokoje pokerowe, turnieje, automaty do gier, loterie – to wszystko! To gracze ustalają zasady, definiują standardy, prowadzą gry i otrzymują większą część zysku.

Kto jest właścicielem? Właściciel gry jest określony przez losowanie. Są one automatycznie utrzymywane wśród uczestników systemu, tak aby każdy miał szansę zostać moderatorem gry przez określony czas. Aktywni gracze z dużymi zakładami otrzymują wyższe stopnie w ramach platformy i zwiększają swoje szanse na to, że zostaną wybrani jako właściciele gier. Zwycięzca ma zapłacić niewielką opłatę w tokenach URUN, aby potwierdzić prawo do własności gry.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi