#CryptoFlash24

Chiński kompleks Blockchain oferuje startupom Miliony

Nowo powstały park przemysłowy Blockchain w chińskim mieście Hangzhou ma nadzieję przyciągnąć utalentowane osoby i firmy, oferując dotacje w wysokości milionów dolarów.

Przewodnik polityki zapowiadający zachęty został opublikowany w czwartek za pośrednictwem oficjalnego konta WeChat Funduszu Xiong’An – głównego operatora kompleksu blockchain, które zostały uruchomione w kwietniu.

Utworzenie funduszu blockchain o wartości 1 miliarda USD i dedykowanego ‘parku inkubacyjnego’ blockchain były godne uwagi zarówno dla zaangażowanej kwoty, jak i dlatego, że rząd miasta Hangzhou poparł inicjatywę 30 procentami całkowitego finansowania.

W chwili obecnej nie jest jednak jasne, jakie kryteria należy spełnić, aby móc ubiegać się o oferowane kwoty. Przedstawiciel z parku przemysłowego powiedział, że organizacja ma na celu przedstawienie bardziej przejrzystych definicji i kryteriów kwalifikowalności dla różnych poziomów finansowania tego lata.

 

Dubaj chce korzystać z technologii Blockchain w 50% swoich transakcji do 2021 roku

Oczekuje się, że Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zobaczy połowę wszystkich swoich transakcji bankowych z wykorzystaniem technologii blockchain do 2021 roku. To według władcy ZEA, Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma.

Szejk oświadczył, że zamierza wprowadzić Emiraty do XXI wieku. Wiadomości te pojawiają się, gdy Emiraty przechodzą drastyczną politykę modernizacji technologicznej o nazwie “Smart Dubai”.

Najważniejsze nazwiska w sferze kryptowalut uczestniczyły w forum kryptowalut w Dubaju. Wydarzenie obejmowało omówienie przyszłych aplikacji do krypto-waluty i blockchain we współczesnym świecie.

Projekt Dubai planuje wykorzystać technologię blockchain na wszystkich swoich warstwach, od rządu, po transakcje publiczne i bankowe. Przejęcie blockchain w świecie transakcji nie ogranicza się tylko do wpływu na bankowość. Według danych Gulf Business w kwietniu, ponad połowa transakcji rządowych zostanie przeprowadzona przez blockchain do 2021 roku.

 

TRON i vSport Zestaw do uruchomienia New-Age Football Blockchain

Stawka jest wysoka, a obie strony wiedzą, że jeśli to partnerstwo pójdzie dobrze, mogą znaleźć się na krawędzi robienia czegoś wspaniałego dla świata futbolu. Dzięki uruchomieniu sieci TRON tuż za rogiem (zaplanowanej na 31 maja), ta współpraca jest najlepszym typem reklamy firmy TRON. Inną zaletą tego partnerstwa może być wzrost wartości monety TRX.

TRON jest obecnie największym na świecie dApp opartym na blockchain i ma na celu pełną decentralizację sieci, zapewniając wszechstronną dostępną infrastrukturę. Jest to także bardzo dobra okazja dla vSport do rozszerzenia swojej dominacji i zdobycia znaczącej części branży sportowej poprzez stworzenie kompletnego ekosystemu piłkarskiego.

 

Vitalik Buterin nazywa decentralizację systemów elektroenergetycznych, lepszym zarządzaniem blockchain

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin i współautor “Radical Markets”, Glen Weyl, opublikował artykuł na temat wyzwalających właściwości radykalnej decentralizacji. W omawianym artykule mówiono o tym, jak destrukcyjne technologie, takie jak blockchain, mogą być wykorzystywane do demontażu istniejących hierarchii mocy.

Mówi o tym, jak tradycyjne i ustalone władze stoją przed problemami braku zgody i nieufności ze strony codziennej ludności. Ta niezgoda jest również skierowana na koncentrację władzy przez elity społeczeństwa. Podkreśla się, że rozwiązaniem problemu nie jest wycofanie się z technologii, ponieważ cofa to dokonany przez nią postęp i zasiewa ziarna problemów, które ma rozwiązać.

Podkreślono również brak dotychczasowych scentralizowanych systemów ochrony danych. Wydarzenia te wzbudzają zainteresowanie tzw. “Samowystarczalnymi” systemami zarządzania tożsamością, które koncentrują się wokół użytkownika. Mówi się, że blockchain cechuje się dużą popularnością w tych projektach, jako “wysoce bezpieczny magazyn danych i obliczeń”, który również jest zdecentralizowany.


REKLAMA