Coinbase rozważa dodanie wsparcia dla XRP

Ripple'owskie XRP na Coinbase

Po miesiącach oczekiwania, nadzieje i marzenia posiadaczy XRP mogą wreszcie zostać zrealizowane. Giełda kryptowalutowa Coinbase potwierdziła, iż rozważa listing ripple’owskiej kryptowaluty.

Informacja pojawiłą się w piątek, kiedy to giełda ujawniła, że rozważa dodanie wsparcia dla “szerokiej gamy aktywów”. Ponad 30 z nich zostało już podanych informacji publicznej.

Waluty, które mają pojawić się na Coinbase
Nie brakuje tu “zawodników wagi ciężkiej” – EOS, Stellar, no i wyczekiwane XRP.

Członkowie społeczności XRP od dawna narzekali na nieobecność swojego “oczka w głowie” na platformie Coinbase. Niezadowolenie podsycił fakt, iż giełda wcześniej wylistowała mniejsze kryptowaluty, takie jak 0x, czy te bardziej kontrowersyjne, takie jak ZCash.

Hold on, przecież to jeszcze nie listing!

Oczywiście “rozważania” nie oznaczają, iż wspomniane kryptowaluty pojawią się na platformie. Giełda podkreśliła, że ​​”nie może zagwarantować” pojawienia się każdej z nich na Coinbase Pro i Coinbase.com. Co więcej, niektóre z nich mogą otrzymać jedynie ograniczone wsparcie.

Ogłoszenie giełdy brzmi następująco:

“Dodanie nowych zasobów wymaga zintensyfikowanych prac badawczych. Dotyczy to zarówno względów technicznych i względów zgodności. Co za tym idzie, nie możemy zagwarantować, że wszystkie aktywa, które analizujemy zostaną ostatecznie przeznaczone do listingu.”.

Entuzjazm tak czy siak

Społeczność XRP jest zadowolona. Sam fakt podjęcia się analiz jest znakiem zmiany założeń firmy z początku tego roku. Wtedy to kierownictwo firmy zasugerowało, że żaden zasób, który jest “nieprzejrzysty” prawnie nie pojawi się na giełdzie. Co to ma wspólnego z XRP? Kryptowalucie nieustannie przypisuje się miano papieru wartościowego, czemu przedsiębiorstwo Ripple zaprzecza.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com