CEO Coinbase: Dysfunkcja QuadrigaCX nie była raczej planowanym exit-scamem

Coinbase QuadrigaCX

Dyrektor generalny amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase postanowił zabrać głos w sprawie upadłej giełdy QuadrigaCX.

W serii tweetów Brian Armstrong dokonuje rozważań nad sprawą.

Jego zdaniem, kanadyjska giełda nie planowała dokonania oszustwa. Jak zaznaczył w innym tweecie:

“QuadrigaCX była jedną z najstarszych istniejących giełd (założono ją w 2013). Sądzę, że jeżeli planowaliby dokonać exit scamu, to z pewnością dobrali by lepiej czas.”

Własne śledztwo

Specjaliści z Coinbase przeprowadzili w tej sprawie własne dochodzenie, powiedział Armstrong, sugerując jednocześnie, że ostatnie miesiące działalności giełdy pozostawiają wiele pytań.

“Sekwencja zdarzeń wskazuje na złe zarządzanie, które w późniejszych czasie próbowano ukryć”,

napisał, dodając:

“Oznacza to, że przynajmniej kilka osób w Quadriga (sic!) wiedziało, że wszystko działa w rozsypce. Jeśli tak, to możliwe, że przedwczesna śmierć ich CEO została wykorzystana jako punkt wyjścia, pozwalający firmie zatonąć. “

Użytkownicy nieistniejącej już Quadrigi walczą obecnie w sądach o odzyskanie swoich funduszy. Wszystko za sprawą śmierci twórcy i dyrektora generalnego giełdy, Geralda Cottena. Ernst & Young, firma odpowiedzialna za konsolidację portfeli i kont Quadriga dokonała w czwartek przeniesienia pozostałych środków giełdy na swoje konta.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi