Coinbase otwiera się na szereg altcoinów

Coinbase

Coinbase zmienia w znacznym stopniu swoje stanowisko dot. kryptowalut. Firma z siedzibą w Kalifornii otworzyła teraz swoje drzwi na wnioski z altcoinów. Aktywa uważane za odpowiednio solidne i spełniające kryteria aukcji prawdopodobnie pojawią się na listach firmy w najbliższej przyszłości.

Ostrożności nigdy za dużo

Coinbase jest prawdopodobnie najostrożniejszą na świecie giełdą kryptowalut. Do tej pory wspomniano tylko pięć kryptowalut – BTC, BCH, LTC, ETH i ETC. Jednakże, zanim ostateczna decyzja zostanie podjęta, wszystko przejdzie przez hordę prawników i agencji regulacyjnych. Zaskakującym ruchem jest posunięcie się do pozyskiwania wniosków od zespołów projektowych, pragnących dodać do listy swoje coiny.

Lawina altcoinów?

“Zawsze stosowaliśmy przemyślane podejście wobec dodawania nowych zasobów do platformy”

– stwierdziła firma we wtorkowym wpisie na blogu. Oprócz tego, dodali:

“Dzisiaj ogłaszamy nowy proces, który pozwoli nam szybko dodać do list większość zgodnych z lokalnym prawem zasobów cyfrowych. W praktyce oznacza to, że niektóre nowe zasoby, wymienione na naszej platformie, mogą być dostępne tylko dla klientów w wybranych jurysdykcjach.”

Nowy ranek dla giełdy

Działania Coinbase są dość kontrowersyjne. Przykładowo, zamknięcie konta Wikileaks czy zakaz deponowania środków, które przeszły przez miksery monet, nie wyszły firmie na dobre. Jednakże, nawet najbardziej zagorzali krytycy przyznają, że decyzje podejmowane przez giełdę, i te lepsze, i te gorsze, mają duży wpływ na rynek, zarówno pod względem dyktowania trendów, jak i podnoszenia cen.

W sierpniu giełda ujawniła szereg altcoinów, które są rozważane pod kątem dodania ich do usługi przechowywania (w tym ZRX, BAT, XTZ i FOAM). Można być niemalże pewnym, że niektóre z wymienionych altcoinów (i nie tylko) zostaną udostępnione do handlu w niektórych stanach USA już w najbliższej przyszłości. Giełda nie określiła szczegółowo kryteriów wystawiania ich na aukcję, jednakże bardzo prawdopodobnym jest, że priorytet skierowany jest na monety, które są uznawane za rozsądnie zdecentralizowane, ich posiadanie nie jest skoncentrowane w rękach założycieli projektu, a także nie są uznane za coiny zabezpieczające.


REKLAMA