Coinbase dodaje do listy swój pierwszy token bazujący na Ethereum – 0x

coinbase 0x

Giełda dodała do swojej listy na platformie Coinbase Pro token 0x (ZRX). Jest to pierwszy na liście token ERC20, oparty na blockchainie Ethereum, który będzie można sprzedawać na giełdzie.

Twórcy 0x ,Will Warren i Amir Bandeali, podzielają tę samą wizję co CEO giełdy, Brian Armstrong – trzeba stworzyć otwarty system finansowy dla świata.

“Wyobrażamy sobie świat, w którym wszystkie formy wartości są symbolizowane na publicznych blockchainach. Obejmuje to waluty, akcje, obligacje, towary, instrumenty dłużne, nieruchomości, gry wideo, cyfrowe kolekcje, licencje na oprogramowanie, reputację i wiele innych. W połączeniu z zestawem otwartych prymitywów finansowych możemy zbudować globalny system finansowy, który będzie bardziej wydajny, przejrzysty i sprawiedliwy niż jakikolwiek system istniejący w przeszłości. Ta nowa infrastruktura będzie mogła swobodnie korzystać z kodu open source, usuwając warstwy pośredników i zapewniając większą suwerenność finansową”.

Coinbase Pro obsługuje teraz następujące pary handlowe: ZRX / USD, ZRX / EUR i ZRX / BTC. Zamówienia będą dostępne w trybie transfer-only przez co najmniej 12 godzin, w oczekiwaniu na czterostopniowy rollout: transfer-only, post-only, limit-only i full trading. Giełda planuje również zapewnienie dostępu do ZRX za pośrednictwem strony internetowej giełdy oraz w aplikacji dostępnej dla systemów iOS i Android

Jako otwarty, bezpozwoleniowy protokół, który pozwala na wymienianie tokenów ERC20 na blockchainie Ethereum, 0x jest przeznaczony do zasilania zdecentralizowanych giełd. Chodzi o to, aby ułatwić życie firmom, które chcą tokenizować różne aktywa, a następnie przenieść te zasoby cyfrowe w zdecentralizowanym środowisku.

Jak podał dyrektor generalny Coinbase Pro, David Farmer:

“Po ustanowieniu wystarczającej płynności, handel rozpocznie się w księgach zamówień ZRX / USD, ZRX / EUR i ZRX / BTC. Handel ZRX będzie dostępny dla użytkowników w większości jurysdykcji, ale początkowo nie będzie dostępny dla mieszkańców stanu Nowy Jork.”


REKLAMA