Jak Coil może wpłynąć na cenę XRP po ostatniej “pompie”?

Coil XRP

Oprócz wykorzystania produktu xRapid firmy Ripple, inwestorzy mogą być podekscytowani faktem, że rozwijająca się inicjatywa Coil może zapewnić jeszcze więcej przypadków użycia rosnącej w siłę kryptowaluty.

Coil to stosunkowo świeża inicjatywa kierowana przez byłego CTO Ripple, Stefana Thomasa, która pozwala największym firmom internetowym skutecznie akceptować XRP jako formę płatności, rozszerzając jej wykorzystanie jako efektywnego środka płatniczego.

Inicjatywa ma na celu wykorzystanie mikropłatności w celu rozwiązania obecnie istniejących problemów związanych reklamami online. Firma nawiązała obecnie próbną współpracę z serwisami takimi jak YouTube, Wikipedia i Twitch.

Thomas opisał misję swojej firmy następująco:

“Przez dziesięciolecia ludzie dyskutowali o możliwościach mikropłatności w zakresie wspierania twórców treści, co odciągnęłoby nas od zniszczonej “sieci reklamowej”… Inni stworzyli usługi subskrypcji, które łączą treść. Mikropłatności i subskrypcje zawsze budowano jako systemy zamknięte, które nie są w stanie uchwycić ogromnej różnorodności treści w Internecie. “

Coil jest bezpośrednim konkurentem przeglądarki Brave, która wykorzystuje tokeny BAT w celu ułatwienia mikropłatności za treści internetowe. Inicjatywa jest również podobna do koncepcji ChangeTip, przeglądarki popularnej w mediach społecznościowych, która jednak “przepuściła” fundusze i zamknęła działalność.

Wpływ na XRP

Ponieważ ostatni wzrost cen XRP można w dużej mierze przypisać spekulacjom dotyczącym nadchodzącego w październiku xRapid, jasnym jest, że inwestorzy chcą zobaczyć, jak praktyczne jest XRP jako kryptowaluta. Wielu przeciwników ripple’owskiego coina twierdzi, że nie ma zbyt wielu przypadków jego wykorzystania, które czyniłyby go lepszą alternatywą dla Bitcoina czy konkurencyjnych altcoinów.

Biorąc to pod uwagę, inwestorzy mogą zwrócić uwagę na wykorzystanie XRP przez Coil, co może pozytywnie wpłynąć na cenę waluty. Obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych metod wyłapywania twórców treści na Twitterze i Reddicie jest XRP Tip Bot, który rozdał ponad 55 000 “napiwków” w XRP o całkowitej wartości 72 684 XRP.

Coil według założeń ma przenieść mikropłatności z wykorzystaniem XRP na wyższy poziom, a jeśli to się powiedzie, firma udowodni, że XRP jest skuteczny w przenoszeniu zarówno większych i mniejszych wartości.


REKLAMA