Circle Internet Financial Ltd., firma obsługująca płatności mobilne i transakcje kryptowalutowe wchodzi do gry.

Circle Internet Financial Ltd., firma obsługująca płatności mobilne i transakcje kryptowalutowe, wspierana przez Goldman Sachs Group Inc., stara się być docelowym celem dla kupujących po raz pierwszy Bitcoin.

Firma z Bostonu wprowadza we wtorek funkcję “Buy the Market”, która pozwala użytkownikom aplikacji Circle Invest na zakupienie wszystkich siedmiu monet cyfrowych oferowanych na swojej platformie w tym samym czasie.

Klienci mogą zainwestować nawet 1 USD, a ich środki zostaną automatycznie rozłożone na tokeny, ważone według wartości rynkowej. Circle pobiera 1-procentową różnicę między ceną kupna i sprzedaży, czyli tak generuje przychód – powiedział Jeremy Allaire, dyrektor generalny. Monety to Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Zcash i Monero.

“Zdecydowana większość zainwestowanego kapitału przez inwestorów indywidualnych i inwestorów detalicznych – zdecydowana większość każdej klasy aktywów, czy to akcji, obligacji, czy walut, czy krypto – jest bardziej pasywnie zarządzana” – powiedział w poniedziałkowym wywiadzie. “Jeśli jesteś nowicjuszem i masz wrażenie, że interesujesz się inwestowaniem w tę kategorię, jest to sprawdzony i bezpieczny model, który działał w inwestowaniu w handel detaliczny”.

Inne firmy oferujące waluty wirtualne wprowadziły podobne produkty. Crypto giełda Coinbase powiedziała w marcu, że uruchomił fundusz indeksowy dla akredytowanych inwestorów, który śledzi cztery monety na swoim rynku. Ale w przeciwieństwie do Coinbase, Circle wyznaczył niski poziom inwestycji i oferuje swój produkt nabywcom detalicznym, otwierając się na większą pulę potencjalnych inwestorów, powiedział Allaire.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi