Chiny złożyły najwięcej patentów Blockchain w 2017 roku.

Najwięcej zgłoszeń patentowych na technologię Blockchain do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w 2017 r. Pochodzi z Chin

Dane zebrane przez Thomson Reuters z międzynarodowej organizacji patentowej pokazują, że ponad połowa z 406 patentów w 2017 r. Pochodziła z Chin: kraj złożył 225 patentów Blockchain, a następnie USA (91) i Australię (13).

Zgłoszenia patentowe na technologię Blockchain potroiły się w zeszłym roku. Według Alexa Battesona, redaktora Praktycznego Prawa Thomson Reuters,

“Firmy szybko się rozwijają, aby chronić swoje pomysły w nowych obszarach rozwoju technologicznego – na długo przed tym, zanim technologia wejdzie na rynek”.

Chińskie firmy znalazły się w szóstce z pierwszej dziewiątki w rankingu patentów Blockchain od 2012 do 2017 r., Kierowanych przez Beijing Technology Development. Chociaż nie wszystkie patenty prowadzą do produktywnych produktów, dane są znaczące, ponieważ wskazują na aktywność w danej branży i mogą stwarzać bariery wejścia.

Batteson dodał, że patenty są ważnym narzędziem przyciągania inwestycji przez firmy. Patenty dotyczące niektórych technologii sygnalizują inwestorom, że “firma jest właścicielem i może czerpać korzyści z własności intelektualnej i nie będzie musiała stawić czoła ingerencji ze strony innych stron zgłaszających roszczenia własnościowe”.

Chiński rząd oficjalnie zainteresował się rozwojem technologii Blockchain w tym kraju. Jak informował wcześniej Cointelegraph, wspierane przez rząd Stowarzyszenie Inwestycyjne Chin potwierdziło utworzenie Centrum Rozwoju Blockchain.

23 marca chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych opublikowało listę celów, które mają zachęcić do rozwoju i standaryzacji technologii Blockchain. Cele obejmują również prace nad ustanowieniem standardów na arenie międzynarodowej.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty