Chiński koncern petrochemiczny Sinochem Group zdołał wykorzystać technologię blockchain do exportu benzyny.

Chiński koncern petrochemiczny Sinochem Group zdołał wykorzystać technologię blockchain do exportu benzyny.

Przesyłka próbna została zakończona przez spółkę zależną grupy, Sinochem Energy Technology, i podróżowała z chińskiego miasta Quanzhou do Singapuru, powiedział Xinhua w poniedziałek.

Korporacja państwowa podobno twierdziła, że ​​wysyłka próbna po raz pierwszy oznacza, że ​​system handlu towarami oparty na blockchain obejmuje wszystkie główne strony procesu.

Sinochem wcześniej eksperymentował z technologią blockchain, ogłaszając w grudniu, że ukończył “pierwszą symulowaną transakcję importu ropy z Blockchain na Bliskim Wschodzie”.

W tym czasie grupa stwierdziła, że ​​symulacja wykazała, że ​​cyfrowe rachunki i inteligentne kontrakty mogą usprawnić transakcje na ropie naftowej, “optymalizując 20-30 procent kosztów finansowania”.

W swoim grudniowym oświadczeniu zauważył,

“Standaryzacja i platformizacja technologii blockchain umożliwią w przyszłości obrót chińskim przemysłom petrochemicznym, co przyczyni się do poprawy przejrzystości działalności transakcyjnej w chińskim przemyśle petrochemicznym i podniesie ogólny poziom zarządzania ryzykiem w branży.”

Światowy sektor energetyczny wykazał znaczne zainteresowanie technologią blockchain, a kilka dużych korporacji bada platformy oparte na blokowym handlu energią. Duże firmy naftowe BP i Eni rozpoczęły eksperymenty z jedną z takich platform handlu gazem w czerwcu 2017 roku.

Europejscy potentaci energetyczni Enel i E.on przeprowadzili również testy przy użyciu platformy blockchain opracowanej przez firmę IT Ponton, a jeden z największych dostawców prądu w Australii testuje obecnie platformę o nazwie Power Ledger.REKLAMA