Chińscy regulatorzy Internetu blokują wymiany kryptowalut na portalach społecznościowych.

Pomimo wszystkich wcześniejszych wysiłków mających na celu zapobieżenie temu, by ludzie rządzili procesem handlu internetem kryptowalut, chiński rząd podejmuje dalsze działania, aby odstraszać praktykantów. Według doniesień, lokalni internauci wciąż mogą uzyskać dostęp do chińskich kont mediów społecznościowych z innych kontynentów za granicą, a organy nadzoru podjęły teraz działania, aby temu zapobiec.

Cenzura giełd Crypto na Wechacie

Chińscy internetowi regulatorzy finansowi zablokowali dostęp do kont mediów społecznościowych w sieci Wechat niektórych zagranicznych giełd bitcoinowych, poinformowała we wtorek pekińska grupa medialna Caixin. Wechat ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie i służy jako główna platforma, która obsługuje około 600 000 różnych mini-programów. Jego dominacja w ekosystemie internetowym w Chinach jest tak wielka, że ​​jeśli firma znajdzie się poza siecią społeczną, może równie dobrze zniknąć z sieci.

Wielu byłych chińskich operatorów platform obrotu opuściło kraj stały i założyło sklep na samoregulującym się terytorium Hongkongu, a nawet dalej, gdzie mogą oferować usługi z chińskim wsparciem językowym i przyjmować depozyty od kontynentów, jeśli mogą się do nich dostać. . Pchając branżę offshore, regulatorzy stracili kontrolę nad wymianą, którą mogliby mieć w innym przypadku, i zmuszeni byliby próbować blokować ich, jeśli znajdą coś, czego nie pochwalają, jak promowanie ICO.

Wielki firewall w Chinach nie jest wystarczająco wytrzymały?

W lutym władze chińskie postanowiły zablokować dostęp do Internetu za pośrednictwem zagranicznych giełd kryptowalut i platform promujących ICO. Jednak użytkownicy lokalni mają podobno nadal dostęp do takich międzynarodowych platform obrotu, jak Huobi, OKEx i Binance, nawet bez użycia sieci VPN, aby ominąć Wielką Zaporę Sieciową w Chinach, rzekomo wywołując niedawne ataki na media społecznościowe.

Osoba bliska chińskiej agencji finansowej zajmującej się finansami internetowymi podobno powiedziała w tym tygodniu Caixin, że: “W momencie zgłoszenia oszustwa finansowego, osoba odpowiedzialna powinna zostać natychmiast aresztowana, niezależnie od tego, czy jest to kraj czy zagranica, wszystko powinno być uregulowane. Zachęcamy wszystkie odpowiednie departamenty do dalszego blokowania adresów IP zagranicznych platform wymiany kryptowalut. “


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi