CEO Nvidii mówi, że kryptowaluta “nie zamierza odejść”.

“Kryptowaluty to prawdziwa rzecz – nie zniknie.”

 

Tak mówi Jen-Hsun Huang, dyrektor naczelny producenta kart graficznych Nvidia, który wczoraj opublikował wyniki czwartego kwartału za 2017 r. Firma poinformowała w czwartek, że zapotrzebowanie ze strony górników kryptowalut na jej produkt przewyższa oczekiwania, ale ogólnie rzecz biorąc, ten segment rynku pozostaje mały.

Rozmawiając z Barronem w wywiadzie, Huang powtórzył to zdanie, podkreślając: “wyraźnie(nie do ukrycia), dużo mówi się o krypto.” Zaprawdę, dużo mówi się o popycie na produkty firmy skargi ze strony społeczności graczy na temat wysokich cen układów GPU pozostaje i długoterminowych perspektyw, z jakimi zmierzy się Nvidia.

“Crypto było prawdziwą częścią naszej działalności w minionym kwartale, mimo że małe, ogólnie rzecz biorąc (w skali sprzedaży całkowitej),” – powiedział Nvidia CEO.

Huang zachwalał także korzyści płynące z technologii kryjącej się za kryptowalutami. “Z pewnością są bardzo użyteczne” przy blockchainie, powiedział Huang, dodając, że widzi kryptowaluty tak prawdziwie jak każdy inny typ wirtualnego dobra lub gry wideo.

Rozszerzył ten pomysł, mówiąc:

“Jak wiecie, dziesiątki milionów wirtualnych dóbr są tworzone i sprzedawane w wirtualnej rzeczywistości, a ludzie inwestują tysiące godzin, aby stworzyć kosmiczne statki, z którymi walczą przeciwko sobie. Tak więc, koncepcja wirtualnych dóbr, wirtualnych światów i wirtualnych walut są ze sobą powiązane. “

Poza tym rozmowa na temat sprzedaży sprzętu dla górników nie jest tak ważna dla Nvidii, argumentował Huang, zauważając, że “dla nas to tylko popyt na układy GPU”.

Dyrektor naczelny Nvidii, Colette Kress, również pomniejszyła wpływ kryptowalutowej krytyki w czwartkowym kwartale, twierdząc, że trudno oszacować, ile przychodów firma osiągnęła ze sprzedaży dla górników kryptowalutowych.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe