CEO Kraken: Nie trzymajcie na giełdach więcej niż potrzebujecie

Alarm kraken

Po ataku na nowozelandzką giełdę Cryptopia szefowie Kraken i Binance postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat metod przechowywania kryptowalut.

Pozostaje pytanie, jakie środki zapewniają najmniejsze ryzyko?

Trzy możliwości według “CZ”

Założyciel Binance – Changpeng “CZ” Zhao – wypunktował w tweecie trzy najlepsze jego zdaniem możliwości. Są to: samodzielne składowanie, korzystanie z renomowanej, scentralizowanej giełdy lub ewentualnie przejście na giełdy zdecentralizowane (DEX).

Zhao przyznał później, iż jego zdaniem opcja DEX jest najbezpieczniejsza. Jednakże, w zeszłym roku hakerzy wykradli ponad 12 milionów dolarów z Bancor – rzekomo “zdecentralizowanej” platformy.

“Nie używajcie giełd do składowania kryptowalut”

Jesse Powell, dyrektor generalny Kraken Exchange uważa, że użytkownicy nie powinni trzymać na giełdach aktywów, którymi nie handlują. Dodał również, że jego zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z portfeli sprzętowych renomowanych firm, takich jak Ledger czy Trezor.

Również Pierre Rochard (znany doradca ds. związanych z Bitcoinem) odniósł się do tweeta “CZ”, wytykając mu podawanie “złych” informacji.

A wy? Jak uważacie, jak najlepiej przechowywać swoje cyfrowe zasoby?


REKLAMA