CEO Binance: rynki są obecnie znacznie niedowartościowane

Binance CEO

Założyciel i CEO Binance, Changpeng Zhao (“CZ”) w przemówieniu na Binance Blockchain Week w Singapurze stwierdził, że rynki kryptowalutowe są obecnie znacznie niedowartościowane.

Jego zdaniem wpłynęło na to m.in. masowe sprzedawanie kryptowalut przez użytkowników.

2017: bezprecedensowy rajd

W swoim przemówieniu CZ przyznał, że wysokie (i stale rosnące) ceny kryptowalut nakłaniały użytkowników do nadmiernego ich kupowania. Jak zaznaczył, wielki wzrost cen przyciągnął wiele nowych osób i słabych projektów kryptowalutowych. Natomiast, kiedy już wszyscy “wepchnęli się” do kryptosfery, ceny runęły.

“Wydaje mi się, że pod koniec 2017 r. ewidentnie doszło do przesytu cenowego… Pojawiło się wiele osób i bardzo prostych projektów z bardzo prostą dokumentacją. […] Oczywiście, gdy wszyscy już wskoczyli… ten gwałtowny pośpiech zakończyły spadki cen”

Aby odzwierciedlić sytuację z 2017r., należy przytoczyć kilka faktów. Kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut osiągnęła rekordowy poziom – ponad 800 miliardów dolarów. Na wielu giełdach cena Bitcoina osiągnęła 20 000 USD. Powstało multum projektów, a pieniądze napływały zewsząd. Niewątpliwie należy zaznaczyć, że przemysł kryptograficzny był przesycony mnóstwem projektów nastawionych tylko na zarobek. Wiele z nich było oszustwami, inne były zwyczajnie niedopracowane. To przełożyło się niestety na kondycję rynku.

2018: bezprecedensowa bessa

2018 okazał się brutalny dla społeczności. Rynek kryptowalutowy odczuł największą w historii bessę. Dyrektor generalny Binance uważa, że w tym przypadku podążaliśmy zbyt szybko w niewłaściwą stronę.

“Jesteśmy w trakcie bessy od bardzo długiego czasu, prawdopodobnie najdłuższego w historii Bitcoina […] Sądzę, że teraz zbyt mocno spadamy z wartością w dół.”

CZ wyjaśnił jednak, że spadek cen kryptowalutowych objawia się błyskawicznym rozwojem branży. Uzasadniając dodał, że gdy ceny są niższe branżą interesuje się większa ilość osób, przeprowadzanych jest więcej konferencji dot. kryptowalut (a na nich pojawia się więcej ludzi).


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi