CEO Binance przewiduje ogromną kapitalizację BTC

Po tym, jak prezydent USA Donald Trump po raz pierwszy omówił pakiet bodźców wartych 1 trylion USD dla gospodarki USA w następstwie wybuchu koronawirusa, ludzie byli zszokowani kwotą, która wydawała się ogromna. Przy tym CEO Binance przewiduje ogromną kapitalizację BTC.

25 marca, czyli kilka dni później, dwustronna umowa została uzgodniona na dwukrotność tej liczby. Nagle wydaje się znacznie bardziej namacalna. Chanpeng Zhao napisał na Twitterze, że nowy dialog finansowy oznaczał kapitalizację BTC w wysokości 2 trylionów dolarów, którą można uznać za „skromną”.

Czy dewaluujący dolar amerykański popcha bitcoina do 100 000 $?

Rezerwa Federalna i banki centralne na całym świecie zaczęły “dodrukowywać” pieniądze, próbując zapobiec głębszej kraksie finansowej. Może być ona spowodowana przez COVID-19.

Tryliony są na stole, a Bitcoin już widział wzrost cen po sugestii FED, że może wydrukować nieskończoną ilość gotówki. Według Zhao, Bitcoin pójdzie za tą falą aż do 100 000 $:

„Kiedy przyzwyczaimy się mówić o trylionach, skromna kapitalizacja rynkowa w wysokości 2 trylionów bitcoinów da 1 BTC po 100 000 $. Nie jest to teraz taki trudny do wyobrażenia numer, prawda?

Aprecjacja cen bitcoinów poprawiona przez HODLerów

Zhao uważa, że aby osiągnąć równoważną kapitalizację rynkową, tylko niewielki procent wspomnianego “pakietu bodźców” musiałby wpłynąć do bitcoina, ponieważ większość BTC jest w rękach hodlerów, czyli nie jest na sprzedaż.

Uprzejmość Zhao wobec BTC szybko stała się memem. Wielu jego obserwujących na Twitterze odpowiedziało, że taka prognoza może jedynie być sygnałem do sprzedaży. Jednak każdy dzień drukowania większej ilości dolarów, może przejść na korzyść bitcoina, który ma ograniczoną podaż.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com