Cena Litecoin wzrosła o ponad 180% od początku 2019 roku

Kilku analityków twierdziło ostatnio, że altcoiny osiągają relatywnie dobre wyniki w porównaniu z poprzednimi miesiącami, w których niektóre kryptowaluty tracą nawet 90% swojej wartości (z najwyższych poziomów ustalonych pod koniec 2017 r.).

Altcoiny są zdefiniowane jako wszystkie zasoby cyfrowe, które nie są bitcoinami ( BTC ), pierwszą na świecie i najbardziej dominującą kryptowalutą.

Bitcoin pozostaje najbardziej dominującą kryptowalutą

Według danych Google Trends , w ciągu ostatnich tygodni wzrosły wyniki wyszukiwania w Internecie głównych altcoinów, w tym  (ETH), XRP i litecoin (LTC). Jednak wyszukiwania Google dla bitcoinów nadal pozostają najwyższe, ponieważ pseudonimiczna kryptowaluta stanowi obecnie prawie 51% kapitalizacji rynkowej całego rynku aktywów cyfrowych.

W grudniu 2018 r. Google opublikował listę „trendów w 2018 r.”, A „Co to jest bitcoin” za najlepsze „Co to jest…” dla użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii. Według raportu Google Trends, który ujawnił (w tamtym czasie), że jego dane odpowiadały za najpopularniejsze wyszukiwania, ważne wydarzenia informacyjne, wybitnych ludzi i pytania związane z pięknem.

Warto zauważyć, że wyniki niedawnej ankiety (przeprowadzonej za pośrednictwem Twittera) potwierdzają, że większość inwestorów kryptograficznych jest nadal przekonana o długoterminowym potencjale bitcoin jako atut, który z czasem zyska na wartości. Użytkownik Twittera „dave the wave” (@davthewave) opublikował ankietę 10 marca 2019 r., W której zadał pytanie, ile z ich całkowitej inwestycji w krypto, nowi inwestorzy przeznaczyliby na bitcoiny.

Cena Litecoin wzrosła o ponad 180% od początku 2019 roku

Około 1 na 4 inwestorów zalecało utrzymanie całej początkowej inwestycji w bitcoin; 42% respondentów z Twittera z 1726 respondentów zasugerowało zainwestowanie 70% w bitcoiny, a reszta, lub 30%, w altcoiny; 22% stwierdziło, że inwestorzy powinni przeznaczyć 30% na bitcoiny, zachowując 70% swoich inwestycji w altcoiny; i tylko 10% powiedziało, że zainwestuje cały kapitał w altcoiny.

Podczas gdy bitcoin nadal odgrywa dominującą rolę na rynku kryptograficznym, Google Trends ujawniło, że wyszukiwania związane z altcoinami są na najwyższym poziomie od czasu, końcówki  2017 r. – w którym ceny kryptowalut odnotowały najwyższy poziom. Warto zauważyć, że cena litecoin (LTC) wzrosła w tym roku o ponad 180%, ponieważ wzrosła z około 30 USD (na początku tego roku) do obecnie około 58 USD.

Oczekuje się, że Litecoin spadnie się o połowę (gdy nagrody dla górników LTC zostaną zmniejszone o połowę), a jego oczekiwanie nastąpi w sierpniu 2019 r. Przewiduje się, że nagrody dla górników litecoin zostaną obniżone z 25 LTC do 12,5 LTC. Dane historyczne pokazują, że kiedy zbliża się data zmniejszenia o połowę, cena LTC wzrasta. Co istotne, wartość LTC wzrosła o ponad 700% w ciągu zaledwie kilku miesięcy w czasie jej ostatniej połowy (w 2015 r.).


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com