Cboe wycofuje swój wniosek o Bitcoin ETF

Bitcoin ETF SEC

Cboe – giełda instrumentów pochodnych z siedzibą w Chicago – wycofała z SEC swój wniosek o zezwolenie na uruchomienie Bitcoin ETF.

Warto zaznaczyć, iż wniosek Cboe, złożony we współpracy z VanEck i SolidX miał największe szanse na pozytywne rozpatrzenie z pośród wszystkich zgłoszeń.

Dlaczego?

Wniosek o Bitcoin ETF Cboe złożyło 2 lipca 2018r. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dwukrotnie odroczyła jego rozpatrzenie – ostateczny termin ustalono na 27 lutego bieżącego roku.

O wycofaniu wniosku SEC poinformowała w dniu wczorajszym poprzez swoją stronę internetową. Jak dotąd nieznany jest konkretny powód decyzji władz giełdy. Gabor Gurbacs – strateg ds. zasobów cyfrowych VanEck – zaznaczył, iż wycofanie wniosku jest tymczasowe. Dodał, że działanie to ma na celu stworzenie uregulowanego środowiska dla ETFów bazujących na Bitcoinie oraz ogólnie ujętych zasobów cyfrowych.


Nie brakuje również spekulacji, że wpływ na to ma tzw. “government shutdown” (czyli w skrócie ujmując zawieszenie pracy rządu i administracji, którego powodem jest spór pomiędzy prezydentem a politykami partii demokratycznej w Kongresie).


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com