Był wielkim sceptykiem, stał się entuzjastą. Marc Faber, znany szwajcarski inwestor nabył BTC.

Bitcoin Szabo Złoto

Marc Faber, znany szwajcarski inwestor, podzielił się tym, że kupił trochę Bitcoina, mówiąc, że jego stosunek do BTC zaczął się zmieniać

Marc Faber znany jest również jako Dr. Doom lub Cash Prophet. Jest powszechnie znany ze swojego pesymistycznego stanowiska wobec rynku tradycyjnych narzędzi finansowych i krytykowania banków centralnych wraz z ich polityką pieniężną. Ogólnie rzecz biorąc, był wielkim sceptykiem w szczególności w odniesieniu do kryptografii i Bitcoinów.

Jednak pewnego dnia w jednym z wywiadów przyznał, że kupił BTC, aby bliżej przyjrzeć się temu aktywowi.

Faber obecnie mieszka w Tajlandii, choć początkowo urodził się w Szwajcarii. Przez swoją 40-letnią karierę jako inwestor nazywał się Dr. Doom – w 1987 r. Dokonał właściwej prognozy załamania na giełdzie. Zgodnie z radą Fabera jego klientom udało się zaoszczędzić pieniądze.

Teraz, jak mówi w wywiadzie dla strony internetowej Cash, jest gotowy dać Bitcoinowi próbę po wielu latach sceptycyzmu.

„Kupiłbym Bitcoin wcześniej”

Faber nie ujawnił, ile bitcoinów nabył, ale przyznał, że BTC jest o wiele lepiej kupić za 3000 USD niż 17 000 USD, jak miało to miejsce pod koniec 2017 roku.

Przez cały miesiąc BTC wzrósł z 3400 $ do 3800 $ , co Faber uznał za dobry znak. Przyznał, że kupiłby Bitcoin nawet wcześniej, ale postanowił nie, ponieważ nie rozumiał technologii, na której był oparty.

Wspomniał również, że w końcu zdecydował się zanurzyć palce w Bitcoinie po rozmowie z Xapo CEO Wences Casares, która trwała około godziny.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe