Nowa wersja przeglądarki Brave, bazująca na Chromium

Brave

Brave Software Inc., twórcy przeglądarki internetowej opartej o technologię DLT, ogłosili wydanie nowej wersji przeglądarki Brave dla komputerów stacjonarnych. Zgodnie z informacją prasową, komputerowa wersja przeglądarki powstała w oparciu o Chromium.

Pełne przeprojektowanie

Wersja 0.55, bazująca wcześniej na Muonie, została przeprojektowana wraz z implementacją dodatkowych funkcji. Według informacji podanych przez zespół przeglądarka w wersji 0.55 powstała w oparciu o Chromium i jest dostępna dla systemów operacyjnych Windows, MacOS i Linux.

Programiści i testerzy uzyskali wcześniejszy dostęp 6 września, zaś dostęp do wersji beta użytkownicy otrzymali 17 września. Twórcy przeglądarki twierdzi, że czas ładowania w obecnej wersji jest o 22% krótszy niż w starszych, opartych o Muon.

Nowe, ciekawe funkcje

Zespół projektu chwali się, iż ich przeglądarka bazująca na Chromium pozwala użytkownikom zaoszczędzić od około ośmiu do dwunastu sekund przy ładowaniu stron internetowych.

Przeglądarka dostała wraz z aktualizacją szereg nowości, w tym możliwość przeglądania prywatnego z wykorzystaniem wbudowanego klienta Tor, ulepszony interfejs użytkownika (z opcją włączenia ciemnego motywu) oraz dokładniejszy mechanizm blokowania reklam.

Doskonałą cechą blockchainowej przeglądarki, odróżniającej ją od innych, jest zintegrowanie Basic Attention Token (BAT) z programem. Dokonano tego w celu nagradzania twórców treści internetowych.

Według doniesień z sierpnia tego roku, zespół Brave ogłosił, że użytkownicy Reddita i Twittera wkrótce będą w stanie natychmiast przekazywać “napiwki” użytkownikom, którzy publikują interesujące ich treści na obu platformach społecznościowych – oczywiście za pośrednictwem przeglądarki Brave. Zespół daje również jasno do zrozumienia, iż przeprojektowanie przeglądarki jest kamieniem milowym dla Brave Rewards – funkcji, która nagradza użytkowników tokenami BAT za przeglądanie reklam.

Patrząc na 10 milionów pobrań przeglądarki nie można zaprzeczyć, iż Brave ma naprawdę innowacyjny wkład w kryptosferę, jednocześnie pomagając w adaptacji technologii blockchain.

Pozytywne wykorzystanie DLT

W ostatnim czasie nie brakowało krytyki dot. technologii DLT – kwestionowano głównie jej zdolność do obsługi transakcji na dużą skalę. Wyniki badań przeprowadzonych przez Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), opublikowane w dniu 16 października 2018 r. pokazują, że technologia rozproszonej księgi może bezproblemowo kontrolować dzienne obroty amerykańskiego rynku akcji, wynoszące średnio ponad 100 milionów transakcji dziennie.


REKLAMA