Brave Browser: 4 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie; 26 000 kont wydawców

Zasilana kryptowalutami przeglądarka Brave, stworzona przez współzałożyciela Mozilli i twórcę kodu JavaScript, Brendana Eicha, osiągnęła ostatnio 4 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie, 21 000 zweryfikowanych kanałów i 26 000 kont wydawców.

Dane pochodzą z tweeta opublikowanego przez samego Brendana Eicha, który zauważył, że zespół ma przystąpić do integracji swojego Basic Attention Token (BAT) na telefony komórkowe tej jesieni i przewyższyć 5 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie do końca roku.

Eich spodziewa się, że Brave w przyszłym roku będzie mieć ponad 12 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. W tempie, w którym przeglądarka rośnie, liczby mogą przewyższyć oczekiwania – w lipcu odnotowano 3 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie. W tym czasie było 18 000 zweryfikowanych wydawców akceptujących BAT, z czego 4500 to strony internetowe i 13,5 tysiąca YouTuberów.

Brave został pobrany już ponad 10 milionów razy ze sklepu Google Play. Przeglądarka domyślnie blokuje domyślnie reklamy i trackery stron trzecich. Dodatkowo, na początku tego roku nawiązała współpracę z Dow Jones, aby wypróbować BAT.

Przeglądarka ma wbudowany portfel kryptowalutowy, w którym użytkownicy mogą zarządzać swoimi BAT. Za jego pośrednictwem mogą nagradzać twórców treści w sieci zgodnie z uwagą, jaką im poświęcają, lub kwotą, którą określają.

Przeglądarka ma również podobno testować swój program reklamowy, w którym użytkownik jest nagradzany za oglądanie zatwierdzonych reklam. Użytkownicy otrzymają 70% przychodów z “reklam użytkowników”, które mają być “dostarczane bezpośrednio użytkownikowi w oddzielnej karcie reklam” oraz 15% przychodów z reklam wyświetlanych na stronach internetowych, znanych jako ” reklamy wydawcy. ”

Podczas procesu użytkownicy, którzy zdecydują się zobaczyć reklamy, mogą zobaczyć swoją historię przeglądania anonimowo, aby pomóc w ulepszeniu systemu. Przeglądarka Brave’a skupia się głównie na prywatności, ponieważ zawiera integrację z Torem i korzysta z wyszukiwarki DuckDuckGo na kartach incognito.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe