Użytkownicy Binance mogą zarezerwować 450 000 hoteli przy użyciu BNB

Binance Tripio BNB

Na Tripio, platformie bookingowej opartej o blockchain, użytkownicy platformy Binance mogą zarezerwować 450 000 hoteli i lokali mieszkalnych za pomocą Binance Coin (BNB).

4 grudnia Tripio oficjalnie ogłosiło strategiczne partnerstwo z giełdą. Umożliwi to ponad 10 milionom aktywnych użytkowników Binance wykorzystanie BNB jako środka płatniczego przy “załatwianiu” rezerwacji.

Znaczenie pozyskania klientów

W ciągu ostatnich dwóch lat wiele dużych przedsiębiorstw – między innymi Microsoft i Steam – ogłosiło, że będzie przyjmować kryptopłatności. Kilka słabości kryptowalut jako klasy aktywów sprawiło jednak, że wielu sprzedawców tymczasowo zrezygnowało z wprowadzania tego typu płatności (co dotyczy również wspomnianych powyżej firm).

W maju dyrektor finansowy PayPal John Rainey powiedział:

“Ze względu na zmienność kryptowalut sprzedawcy odczuli zagrażające rentowności wahania w kryptosferze. Jeśli jesteś sprzedawcą i masz, powiedzmy, 10-procentową marżę na produkcie, który sprzedajesz za Bitcoina, a następnego dnia Bitcoin traci 15%, stajesz się nagle stratny.”

Artykuł o BNB - zdjęcie z Pundi X
Projekty takie jak Pundi X aktywnie dążą do upowszechnienia kryptowalut jako “zwyczajnego” środka płatniczego.

Nie zniechęca to jednak sprzedawców. Od wielu lat aktywnie poszukują alternatywy dla systemu PayPal i starszych systemów. Dlaczego? Między innymi ze względu na wysokie opłaty transakcyjne. W systemie PayPal opłaty często stanowią 5-6% wartości przelewu – co gorsza, dotyczących obu stron transakcji. Patrząc chociażby na aspekt kosztów, kryptowaluty wydają się być świetną alternatywą dla scentralizowanych procesorów płatniczych.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe