BitTorrent będzie płacić użytkownikom krypto za seedowanie

BitTorrent

Platforma p2p przejęta przez Tron, BitTorrent, chce wykorzystać technologię blockchain. BitTorrent będzie oferował Tron (TRX) jako zachętę dla seederów, co znacznie zmieni działanie branży współdzielenia plików.

Łapóweczki 😉

BitTorrent i inne strony torrentowe zawsze zachęcali seederów do działania, ponieważ pozwalało im to na szybsze pobieranie.

Teraz zaś operatorzy BitTorrent otrzymają wypłatę w TRX za seedowanie plików przez dłuższy czas, a także za seedowanie z większą przepustowością. Jest to nowy i zaskakująco ciekawy pomysł dla branży torrentowej – może mieć znaczący wpływ na prędkość pobierania z wykorzystaniem produktów BitTorrent

Ponadto użytkownicy będą mogli płacić za szybsze pobieranie wykorzystując TRX. Przekazane żetony przeznaczone zostaną na rzecz seederów. Jest to sytuacja korzystna dla obu stron, użytkownicy pobiorą swoje pliki znacznie szybciej, a seederzy będą zarabiać pieniądze, aby to ułatwić.

Dyrektor generalny Tron, Justin Sun, tak opisuje obecne działania:

“Projekt jest podstawą nowego sposobu dystrybucji treści. Produkt będzie oferował szybsze pobieranie, więcej seedów, zero miningu i kompatybilność wsteczną. Jest dostosowany do świata, w którym dziś żyjemy: mobilny, połączony i przejrzysty. Chcemy w końcu wzmocnić pozycję wszystkich twórców treści i ich społeczności, eliminując pośredników i umożliwiając twórcom treści dystrybucję bezpośrednio do użytkowników”.

Jak twierdzi Sun, użytkownicy BitTorrenta, którzy zdecydują się korzystać ze starych klientów niewyposażonych w technologię TRX, nadal będą mogli korzystać z sieci, dzięki czemu projekt będzie w pełni kompatybilny wstecz. Jest to dobra decyzja, ponieważ torrenciarze często trzymają się klienta, który działa i nie stwarza im problemów, na ogół nie sprawdzając aktualizacji. Jednakże, ze względu na kuszącą perspektywę zarabiania pieniędzy przez seedowanie, prawdopodobnie wielu użytkowników przejdzie na nowsze wersje aplikacji.


REKLAMA