BitTorrent uruchamia własną kryptowalutę, bazującą na Tronie

BitTorrent

BitTorrent – jeden z największych klientów torrent – tworzy swój macierzysty token BitTorrent (BTT). Będzie on działał w oparciu o protokół Tron.

Ma on posłużyć m.in. do wynagradzania seederów. Jak już wcześniej informowaliśmy, pierwotnie miał do tego posłużyć token TRX.

“Torrenciarska” kryptowaluta

Pomysł wydania tokenu jest pierwszą próbą tokenizacji ekosystemu udostępniania treści. Nowy token BTT zostanie wydany w ramach projektu “Atlas” i jest kompatybilny TRC-10, co oznacza, że ​​tokeny wydawane Fundację BitTorrent będą spełniać standardy techniczne sieci Tron.

Jak będzie rozprowadzany token BTT?

Według informacji, token BTT będzie dostępny na Binance Launchpad (dla użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych). Jak powiedział Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance:

“Dzięki Launchpad BitTorrent będzie miał większy dostęp do zasobów w ekosystemie Binance. Będzie to studium przypadku dla istniejących projektów. “

Co więcej, BTT uzyskamy dzięki airdropowi. Jego początek przewidywany jest jeszcze w tym miesiącu.

Wizja BitTorrenta

Jak mówi Justin Sun, “token BTT jest pierwszym z serii kroków wspierających zdecentralizowany Internet.”

“Jednym wielkim krokiem możemy wprowadzić blockchain wśród setek milionów użytkowników na całym świecie.”

Najprawdopodobniej obie firmy ujawnią więcej szczegółów na temat tokena BTT w ramach Szczytu niTRON, który odbędzie się w dniach 17 i 18 stycznia w San Francisco.


REKLAMA