Bitcoin zyskuje popularność w Zimbabwe.

Zaledwie kilka tygodni temu giełda kryptowalutowa Zimbabwe zyskała pierwszego konkurenta, gdy Styx24 otworzył swoje drzwi przez Internet. Niemal jednocześnie Golix wprowadził bankomat Bitcoin do swoich klientów, dostępny w swoich biurach w centrum Harare.

Ani Golix, ani Styx24 nie mają licencji rządowych ani zezwoleń na prowadzenie tych firm, ponieważ ustawodawcy nadal nie mają do czynienia z regulowaniem przestrzeni.

“W rzeczywistości nie wiemy, co rząd myśli”, powiedział Kembo

Po czym dodał:

“Ludzie mogą używać go na własne ryzyko, ponieważ nie ma jeszcze licencji na jakąkolwiek działalność kryptograficzną, mimo że kilkakrotnie spotykaliśmy się z regulatorami.”

Bankomat znajduje się jedno piętro wyżej, w centrum handlowym w centrum stolicy, przyjmując klientów w godzinach od 8 do 18 w dni powszednie. Wykonuje zdjęcie, odcisk palca, skanuje twój paszport / dowód osobisty i weryfikuje Twój numer telefonu.

W Zimbabwe mamy do czynienia z ostrym kryzysem płynności, więc uzyskanie fizycznych dolarów amerykańskich jest zarówno kłopotliwe, jak i kosztowne (i nielegalne, pieniądze muszą być kupowane na czarnym rynku). Ponadto premia do konwersji na Bitcoin jest najwyższa na świecie, na poziomie 40-60%. Oznacza to, że jeśli chcesz kupić Bitcoin o wartości 100 $ w Zimbabwe, musisz zapłacić 40-60% ekstra, plus opłaty, zwykle.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi