BITCOIN ZASTĄPI ZŁOTO W CIĄGU 20 LAT

Bitcoin jest na dobrej drodze, aby zastąpić złoto jako magazyn wartości i nie skaluje się „ponieważ nie musi”, mówi współzałożyciel i dyrektor generalny Block.One, Brendan Blumer.

Bitcoin, jak twierdzą niektórzy, może osiągnąć znaczącą wartość tylko wtedy, gdy może skalować się, aby sprostać wymaganiom transakcji globalnej publiczności. Jednak współzałożyciel i dyrektor generalny Block.one, Brendan Blumer, uważa, że ​​Bitcoin może nigdy nie potrzebować skalowania, ponieważ jest już na dobrej drodze, aby stać się „cyfrowym złotem”.

„W ciągu najbliższych dwóch dekad Bitcoin zastąpi złoto jako wiodący towar do przechowywania wartości” – pisze Blumer.

Dyrektor wykonawczy, którego startup Block.one zebrał w zeszłym roku rekordowe 4 miliardy dolarów sprzedając tokeny EOS, uważa, że ​​większość działalności gospodarczej nie będzie miała miejsca na blokach Bitcoin. Zamiast tego większość codziennych transakcji zostanie przeniesiona do aplikacji, które zostaną zbudowane na bazie warstwy bazowej Bitcoin.

„ Większość działań przejdzie do skalowalnych rozwiązań dwuwarstwowych, ale świadomość i płynność Bitcoin będą nadal rosły”, wyjaśnia. 

Jednym z takich przykładów jest dziś Lightning Network (LN), która gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego roku. Wraz z zauważalną poprawą użyteczności , ta aplikacja drugiej warstwy zaczyna spełniać swoją obietnicę natychmiastowego przetwarzania bitcoinów za ułamek grosza.

Dlatego blok  Bitcoinów może wcale nie wymagać żadnego dalszego skalowania łańcucha, chociaż według Blumera należy się spodziewać „dużych opłat za transakcje warstwy rozliczeniowej”.

Przewidywania Blumera odzwierciedlają zeszłoroczny raport Microsoftu, z którego wynikało, że rozwiązania skalowania dwuwarstwowego, takie jak LN, są lepsze od skalowania w łańcuchu poprzez zwiększenie limitu rozmiaru bloku.

BITCOIN TO „GOLD 2.0”

Jednocześnie CEO Block.one nie jest jedynym, który uważa, że ​​Bitcoin może stać się globalną warstwą bazową „złota 2.0” do przechowywania wartości.

Na początku tego roku bliźniacy Winklevoss stwierdzili , że wierzą, że „bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż złotem”.

Weteran z Wall Street i gospodarz raportu Keisera, Max Keizer, przewiduje również, że Bitcoin stanie się nową światową walutą rezerwową i magazynem wartości, nazywając ją „złotym partnerem”.

„Aby naprawdę uzyskać wizję Satoshi, jest to złoto peer-to-peer… to właśnie osiąga Bitcoin, to jest Bitcoin, walcz ze mną, śmiało, ale się mylisz”, powiedział w zeszłym miesiącu, odpowiadając na World Gold Raport Rady, który twierdzi, że Bitcoin nie może nigdy stać się substytutem żółtego metalu.


REKLAMA