“Bitcoin nie ma wizji, żadnej wizji tego, dokąd zmierza”.

Brytyjski Bitcoiner, Amir Taaki, chce zrekrutować pięciu “najlepiej” żeńskich “programistów, by żyć “quasi-monastycznym” stylem życia, aby dać Bitcoinowi “wizję”, mówi Wired 6 marca.

W wywiadzie dla Wireda, Taaki, który jest znany ze społeczności technicznej Bitcoinów jako główna postać w zachowaniu oryginalnych wartości kryptowalut, powiedział, że ma nawet plany wykorzystania “hakerów mnichów” do przeprowadzenia zmian politycznych zasilanych przez Bitcoin i Blockchain – początek w Katalonii.

“To będzie jak akcelerator startowy, tylko upolityczniony. Nie napędzany przez zysk, ale przez zmianę społeczną “- mówi Wired podczas przemówienia w hiszpańskojęzycznej prowincji, w której panuje niepokój polityczny.

Od września 2015 r. Taaki spędził kilka miesięcy walcząc z izisyjskimi terrorystami w kontrolowanej przez Kurdów autonomicznej części północnej Syrii, zanim zaangażował się w rekonstrukcję społeczną, wprowadzając mieszkańców do Bitcoin.

Teraz, jak mówi, ożywienie ducha Bitcoin jest krokiem w kierunku “całkowitego upadku systemu państwowego na świecie”.

“Bitcoin nie ma wizji, żadnej wizji tego, dokąd zmierza” – powiedział Taaki dla Wired.

“Wszystkie oryginalne pomysły dotyczące używania bitcoinów do kwestionowania władzy – lub prywatności, lub nowych form systemów ekonomicznych – spadają z drogi. Teraz jest to po prostu mała społeczność mająca obsesję na punkcie wzrostu ceny. “

Pięciu potencjalnych hakerów, którzy powinni idealnie być “młodymi kobietami” z powodów “równości płci”, nie muszą mieć doświadczenia technicznego – ale gotowi są pracować za darmo w domu z Taaki w Katalonii.


REKLAMA