Bitcoin w “topce” wyszukiwań Google na 2018 rok

Jak pokazują najnowsze dane z Google Trends, Bitcoin wciąż budzi zainteresowanie ludzi z całego świata. Wiele osób wciąż chce pozyskać wiedzę na jego temat, nawet mimo znacznego spadku wartości.

“Co to jest Bitcoin” – najczęściej wyszukiwany termin w USA i Wielkiej Brytanii

Pytanie “co to jest Bitcoin” znajduje się na szczycie listy w kategorii “Co to jest …?” zarówno w Wielkiej Brytanii i USA. Zainteresowanie kryptosferą nie dotyczy tylko i wyłącznie BTC. Przykładowo, “jak kupić Ripple” to czwarta najczęściej wyszukiwana fraza w kategorii “Jak …” w USA.

RPA też szuka Bitcoina

Termin “Bitcoin” jest obecnie bardzo popularny w RPA. Prawdopodobnie powodem jest niestabilność polityczna i gospodarcza państwa. Według Google Trends zainteresowanie frazą jest tam wyższe niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie.

Fraza Bitcoin na świecie

A co z naszym podwórkiem?

Popularność frazy Bitcoin w Polsce

Jak widać na powyższym wykresie, zainteresowanie “kryptodziadkiem” znacznie zmalało od czasu potężnego spadku z początku tego roku. W późniejszym czasie nie ulegało znacznej zmianie, trzymając się raczej na podobnym poziomie przez cały rok. Poniżej znajdziecie “topową piątkę” województw pod względem ilości wyszukiwań frazy.

Bitcoin w Polsce


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty