Bitcoin – minął rok od rekordowych 20 000 USD – czas na mikropodsumowanie

Bitcoin

Cóż dużo mówić – minął już rok, odkąd Bitcoin osiągnął rekordową wartość 20 000 USD. Jakim rokiem dla kryptodziadka był 2018?

Można wysunąć nieprzyjemne stwierdzenie, iż wartość BTC szybowała powolutku ku dołowi od początku roku. W sumie, w przeciągu roku utracił ok. 75% wartości.

Bitcoin roczny wykres
Oto całoroczny wykres obrazujący zmiany wartości Bitcoina.

Kilka ciekawostek (w ramach przypomnienia)

Ciekawostka nr 1: Bitcoin rozpoczął rok 2018 wartością ok. 13 810 USD.

Ciekawostka nr 2: Na spadek wartości do okolic siedmiu-ośmiu tysięcy potężny wpływ miały restrykcje prawne wprowadzone w Chinach i Korei Południowej. Przed zaostrzeniami w obu państwach popyt na kryptowaluty był bardzo wysoki.

Ciekawostka nr 3: Wiele osób szansę na odbicie wartości “kryptodziadka” widziało w akceptacji funduszy ETF opartych o Bitcoin. Niestety, SEC (czyli Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd) postanowiła zagrać kryptospołeczności na nosie, nieustannie przesuwając terminy rozpatrzenia wniosków i zgłaszając liczne obiekcje.

Jaka była najniższa tegoroczna wartość Bitcoina?

Jak na razie najniższą wartość (według CoinMarketCap) odnotowano w ciągu poprzedniego weekendu – kryptodziadek wyceniany był na ok. 3290 USD. Analitycy są podzieleni – jedni (m.in. Tom Lee) uważają, iż wartość Bitcoina wzrośnie niebotycznie, drudzy zaś już wykopują grób cyfrowemu dziadkowi.


REKLAMA