Bitcoin Pizza Day 2018: Społeczność świętuje zamówienie na wynos warte teraz 82 miliony dolarów.

Użytkownicy Bitcoin (BTC) na całym świecie świętują dziś ósmą rocznicę tak zwanego “Bitcoin Pizza Day”, 22 maja. Ceny BTC w obiegu wynoszą 8 200 USD, cena jednej z legendarnych pizzy zakupionych w tym dniu w 2010 roku wynosi obecnie 41,4 mln USD .

Tradycyjnie towarzyszą różne wydarzenia w mediach społecznościowych, prezenty z firm kryptowalutowych i spora ilość jedzenia pizzy, Bitcoin Pizza Day pamięta 22 maja 2010 r. – po raz pierwszy użytkownik Bitcoin kupił pizzę z krypto-walutą.

W tym dniu Bitcoin kosztował około 0,004 $, dzięki czemu dwie pizze, Laszlo Hanyecz zamówione u Papa Johna za 10.000 BTC, kosztowały 41 $.

Uroczyste wydarzenie w historii Bitcoina, fatalna transakcja Hanyecza wzbudziła więcej podziwu niż kpiny. Komentatorzy później zauważyli, że bez takiego pionierskiego użycia Bitcoin nie skalowałby się do tego zjawiska w 2018 roku.

“Zapłacę 10 000 bitcoinów za parę pizzy … jak może 2 duże, więc mam trochę na następny dzień. Lubię opuścić pizzę, aby później skubać “– napisał Hanyecz na Bitcointalk w 2010 r., Próbując znaleźć wsparcie dla transakcji. Słynny post kontynuował:

“Możesz sam zrobić pizzę i przynieść ją do mojego domu lub zamówić dla mnie z miejsca dostawy, ale to, czego dążę, to dostarczenie żywności w zamian za bitcoiny, gdzie nie muszę ich zamawiać ani samemu przygotowywać , coś w rodzaju zamawiania “talerza śniadaniowego” w hotelu lub coś takiego, oni po prostu przynoszą ci coś do jedzenia i jesteście szczęśliwi! “

Odpowiedzi na oryginalny post z listopada 2010 r. Powodują równie interesującą lekturę, użytkownicy pytają Hanyecz, jak to jest zjeść pizzę o takiej wartości i zastanawiają się, czy zamówienie kiedykolwiek stanie się “pierwszą na świecie pizzą o wartości miliona dolarów”.


REKLAMA